4 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Polska Biega


polskabiega_200.jpg6 maja w „Gazecie Wyborczej” numer startowy, a 7 maja premiera książki „Biegaj z nami” przygotowanej przez „Gazetowych” speców od biegania. Tak szykujemy się do największej masowej imprezy biegowej w Europie… czyli do weekendu Polska Biega.

Numer startowy to już tradycja. W czwartek, 6 maja dołączamy go do „Gazety Wyborczej”. Napisz na nim swoje imię, ksywkę czy numer nadany przez organizatorów. Potem przypnij go na piersi, zrób rozgrzewkę (pomogą ci w tym porady trenerskie na www.polskabiega.pl) i ruszaj na start! Koniecznie zrób sobie zdjęcie z takim numerem i wyślij je na polskabiega@agora.pl.

A od 7 maja w sprzedaży książka “Biegaj z nami”. Dowiesz się, jak zacząć trenować, jak wybrać buty, jak biegać i chudnąć, co bieganie robi z sercem i dlaczego uszczęśliwia, i poznasz prawdziwe historie biegaczy, m.in: Tomasza Lisa, Piotra Pacewicza czy Anny Dereszowskiej.

Szósta edycja akcji Polska Biega odbędzie się 7-9 maja 2010 r. Macie jeszcze czas, żeby rozruszać swoją okolicę, swoich przyjaciół – zorganizujcie bieg. Zapraszamy szkoły, samorządy lokalne, kluby sportowe, parafie, domy dziecka, zakłady karne i poprawcze, straż pożarną, firmy i nieformalne grupy biegowe. Mieszkasz za granicą? Też działaj! Stworzysz nieoficjalną sportową placówkę dyplomatyczną RP. To wcale nie jest takie trudne. Zajrzyj na www.polskabiega.pl po wskazówki i koniecznie zarejestruj tam swój bieg – pojawi się wtedy na mapie rozbiegania Polski.  

Dołącz się do bicia rekordu Polska Biega: w zeszłym roku w 544 miejscach wystartowało ok. 90 tys. osób. Weź w tym udział!

Na www.polskabiega.pl są do pobrania wzory dyplomów oraz oświadczenia, które biegacze podpisują przed startem.

Jeśli masz pytania, pisz: polskabiega@agora.pl

Więcej informacji na www.polskabiega.pl 

Możliwość komentowania została wyłączona.