4 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Spotkanie biegających mam – obecnych i przyszłych


Już w najbliższy weekend, 8 maja o godzinie 17.00 w Klinice Rehabilitacji Sportowej
Ortoreh odbędzie się spotkanie biegających kobiet.

„Jak pewnie wiecie, mnóstwo kobiet także tych z poziomu najwyższego wyczynu przerywało karierę na czas ciąży aby potem z sukcesami wygrywać kolejne biegi, jak choćby Paula Radcliffe czy Irina Mikitenko. Pewnie każda z nas chciałaby biegać nie gorzej niż one a przynajmniej tak szybko wrócić do dobrej formy. Aby wam pomóc, będziemy chciały poznać was lepiej, dlatego przygotujcie się na trudne pytania: 🙂

Aktywność fizyczna przed ciążą-

Ø      bieganie tylko dla przyjemności,
Ø      uczestnictwo w zawodach: w zawodach na 10km, półmaratonach, maratonach, biegi ultra

liczba km w tygodniu-

Ø      poniżej 20
Ø      20-40
Ø      40-60
Ø      powyżej 60

wiek kobiety- do 20, 21-25, 26-30, 31-35, poyżej 35
Problem z zajsciem w ciążę?
Jak intensywnie biegały przed ciążą- jakie HR max
Które dziecko, czy były problemy,
Jaka waga dziecka, w którym tyg, jaki poród
Bóle – kręgosłupa, stóp, inne
Czy wykonywałyście dodatkowe ćwiczenia
Co najbardziej przeszkadzało: brzuch, piersi, strach, stopy, obrzęki
Czy lekarz wiedział i godził się, jakie miał zdanie”

5 maja możecie przeczytać wywiad z Ewą Goncikowska z Gazecie Wyborczej.

***

W sobotę, 8 maja o godzinie 17.00 w Klinice Rehabilitacji Sportowej Ortoreh odbędzie się spotkanie biegających kobiet. Wśród zaproszonych będzie Ewa Goncikowska – biegaczka-ginekolog-położnik. Spotkanie nie będzie miało charakteru wykładu a raczej rozmowy, otwartej wymiany doświadczeń „przy okrągłym stole”. Tematem dyskusji ma być bieganie w ciąży.

„Czy biegając w ciąży można zgubić dziecko? Co mówią wytyczne towarzystw lekarskich na temat biegania w ciąży? Jednym zdaniem – wszystko co chciałybyście wiedzieć o bieganiu w ciąży ale boicie się zapytać! Zapraszamy na dyskusję o mniej i bardziej poważnych rozterkach biegających mam.

W nieformalnym spotkaniu udział wezmą świeżo upieczona mama, która 6 tygodni po cięciu cesarskim przebiegła półmaraton oraz  biegająca ginekolog-położnik- Ewa Goncikowska, która jej od tego jej nie odwiodła. Jesteśmy niezmiernie ciekawe Waszych doświadczeń z bieganiem w ciąży i z chęcią podzielimy się swoimi przemyśleniami”

Ewa Goncikowska – lekarz ginekolog-położnik, pasjonatka rekreacyjnego biegania, zajmuje się przede wszystkim medycyną rozrodu. Od kiedy sama zaczęła biegać, swoje zainteresowania poszerzyła o zagadnienia biegania w ciąży, okresie połogu i laktacji oraz wpływu uprawiania sportu na płodność kobiety.

Poniżej jedne z dwóch biegających mam jakie macie szanse spotkać ósmego maja. Z lewej Ewa Witek Piotrowska (klinikarehabilitacji.pl) z prawej Dominika Stawczyk (życiówka sprzed ciąży w maratonie 3:00:25 i …ma być jeszcze lepiej 🙂 )

Możliwość komentowania została wyłączona.