23 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Piotr Łobodziński mistrzem Europy!


Piotr Łobodziński (4Flex Sport Team) został mistrzem Europy w bieganiu po schodach podczas rozegranych w dniach 20-22 czerwca Towerrunning European Championships. Zaledwie sekundy zabrakło Bartoszowi Świątkowskiemu do zdobycia brązowego medalu. Na czwartym miejscu wśród kobiet uplasowała się Dominika Wiśniewska-Ulfik.

lobodzinski small

Rywalizacja o najwyższe lokaty toczyła się do samego końca. Łobodziński, który wygrał dwa pierwsze biegi w Wiedniu i Brnie, w kończących zawody zmaganiach w UFO Tower w Bratysławie musiał odeprzeć atak drugiego w klasyfikacji mistrzostw, Słowaka Tomasa Celko. Reprezentant gospodarzy zwyciężył w biegu, ale Łobodziński przybiegł na metę trzeci i obronił pozycję lidera, zdobywając tym samym upragnione mistrzostwo Europy.
Doskonale zaprezentował się drugi z reprezentantów 4Flex Sport Team, Bartosz Świątkowski. Polak zajął w UFO Tower drugą lokatę, tracąc zaledwie sekundę do Celko. Gdyby pokonał Słowaka, rzutem na taśmę zdobyłby brązowy medal mistrzostw. Skończyło się jednak na bardzo dobrej, czwartej pozycji. Brąz padł łupem Niemca Christiana Riedla.

lobodzinski_bratyslawa.jpg

Niewiele do medalu zabrakło też Dominice Wiśniewskiej-Ulfik. Lepsze od niej okazały się rewelacyjna Austriaczka Andrea Mayr oraz Lenka Svabikova (Czechy) i Maria Theresa Handlbauer (Austria).
Towerrunning European Championships 2014, czyli Mistrzostwa Europy w bieganiu po schodach rozegrane zostały w dniach 20-22 czerwca w trzech miastach – Wiedniu, Brnie i Bratysławie. Najlepsi towerrunnerzy Starego Kontynentu rywalizowali w trzech biegach o różnych dystansach i specyfice trasy. Medaliści zostali wyłonieni na bazie rankingu punktowego z całego turnieju. W przyszłym roku odbędą się pierwsze w historii Towerrunning World Championships. Ich gospodarzem będzie katarskie Doha.
Więcej informacji o Towerrunning European Championships na www.towerrunning.com

Możliwość komentowania została wyłączona.