New Balance 1080v12
 
10 września 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pedro’s Cup 2008 – 17 września w Szczecinie


Już za tydzień na stadionie lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie rozpocznie się prawdziwa uczta sportowa. Organizatorzy mityngu Pedro’s Cup 2008 zapraszają na trzygodzinny pokaz na dworze królowej wszystkich sportów – lekkiej atletyki.

Niemal z godziny na godzinę zmienia się lista nazwisk gwiazd, które zapowiedziały swój start na Pedro’s Cup 2008. Na szczęście medalistów olimpijskich przybywa, a nie odwrotnie. Telefony menadżerów są rozgrzane do czerwoności. Cały czas prowadzone są rozmowy z kolejnymi zawodnikami. Na „dziś” można potwierdzić start 17 medalistów z Pekinu.

Bilety sprzedają się bardzo dobrze i już mało ich zostało. Bilety można kupić w trzech miejscach: kasa stadion na ul. Litewskiej (9-19), CIT ul. Niepodległości (9-17) i kasa SDS ul. Wąska (9-20). Bilet normalny 20 zł i ulgowy 10 zł.

perdos_524.jpg
W ubiegłych latach podczas mityngów Pedro’s Cup Asafa Powell uzyskiwał wyniki 10.02 i 10.12

100 m mężczyzn
Gwiazda mityngu, były rekordzista świata na 100 m, Jamajczyk Asafa Powell (5. na igrzyskach w Pekinie, złoto w sztafecie 4x100m z nowym rekordem świata), jego rodak Michael Frater (6. w Pekinie, złoto w sztafecie 4x100m z nowym rekordem świata), Francuz Ronald Pognon, specjalista od 60 metrów, mistrz świata z 2005 roku w sztafecie 4×100 m.
Obok nich: Dariusz Kuć, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Mikołaj Lewański (MKL Szczecin, rekord życiowy 10.33).
W ostatnich startach Powell regularnie biega poniżej 10 sekund, a to oznacza, że w Polsce możemy doczekać się po raz pierwszy w historii poprawienia rekordu Mariana Woronina – 10.00.

Skok o tyczce kobiet
Brązowa medalistka z Pekinu, Rosjanka Swietłana Fieofanowa, czwarta w Pekinie Rosjanka Julia Golubchikova i szósta na Igrzyskach Niemka Carolin Hingst. Nie zabraknie oczywiście Moniki Pyrek, 5 na Igrzyskach w Pekinie i Brazylijka Fabiana Murer (10. na IO).

Pchnięcie kulą mężczyzn
Czeka nas olimpijski rewanż. Mistrz olimpijski Tomasz Majewski znów zmierzy się Amerykanami. Wicemistrzem olimpijskim Christianem Cantwellem i wielkim przegranym, Reese Hoffa (7 w Pekinie).

Rzut dyskiem mężczyzn
Srebrny medalista z Pekinu Piotr Małachowski będzie walczył z Litwinem Virgilijusem Alekną, brązowym medalistą z Pekinu.

100 m kobiet
Mistrzyni olimpijska, Jamajka Shelly-Ann Fraser i jej rodaczka Sherone Simpson, wicemistrzyni olimpijska.

Skoku wzwyż mężczyzn
Michał Bieniek, który w sobotę w Zamościu skoczył 2.35, wicemistrz olimpijski Brytyjczyk Germaine Mason oraz grupa czeskich skoczków: Jaroslav Baba (6. w Pekinie) i Tomas Janku oraz Ukrainiec Jurii Krimarenko.

Skok o tyczce mężczyzn
Ukrainiec Denis Jurczenko, który w 2004 roku skakał w Szczecinie podczas konkursu na pl. Zamenhofa, a w Pekinie zdobył brąz. Obok niego Włoch Giuseppe Gibilisco, finalista z Pekinu, były mistrz świata, Amerykanin Jeff Hartwig, który pokonał w swojej karierze już 6 m i Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin), finalista z Pekinu.

110 m ppł. mężczyzn
Rewelacyjny Artur Noga (5. w Pekinie), który właśnie w Szczecinie podczas lipcowych Mistrzostw Polski wywalczył minimum na Igrzyska Olimpijskie i został mistrzem kraju. Obok niego Amerykanin David Oliver, brązowy medalista z Pekinu.

1500 m kobiet
Niesamowita obsada. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Ukrainka Iryna Lishchynska i jej rodaczka, brązowa medalistka Natalia Tobias kontra Sylwia Ejdys, Anna Jakubczak,  Lidia Chojecka.

800 m mężczyzn
Mistrz olimpijski z Pekinu, Kenijczyk Wilfred Bungei będzie odpierał ataki Pawła Czapiewskiego, Marcina Lewandowskiego z Polic i Bartosza Nowickiego (MKL Szczecin).

400 m kobiet

Mistrzyni olimpijska, Jamajka Shericka Williams kontra Monika Bejnar.

400 m mężczyzn
Tym razem bez płotków, Marek Plawgo.

100 m ppł. kobiet
Szczecinianka Aurelia Trywiańska-Kollasch.

400 m ppł. kobiet
Anna Jesień (5. IO) kontra Melanie Walker, mistrzyni olimpijska z Pekinu