new balance 880
 
18 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ostatnie odliczanie do startu 7. Półmaratonu Warszawskiego!


W pierwszą niedzielę wiosny, 25 marca, biegacze usłyszą dźwięk pistoletu startowego

Już za kilka dni Warszawę opanują miłośnicy i kibice biegania! Po raz siódmy Fundacja „Maraton Warszawski” organizuje bieg na dystansie 21 097,5 m. Organizatorzy serdecznie zapraszają i zachęcają wszystkich do uczestnictwa w tym wielkim sportowym wydarzeniu.

warszawa

 
Takiego półmaratonu jeszcze w Polsce nie było. Już 8 400 uczestników zapisało się do udziału w biegu.  Nadano blisko 7,5 tysiąca numerów startowych – możemy być pewni rekordu frekwencji! Po raz pierwszy półmaratończycy będą mogli rozpocząć i zakończyć sportowe zmagania w pobliżu Stadionu Narodowego w Warszawie. Półmaraton Warszawski, po raz pierwszy, będzie miał rangę Mistrzostw Polski Kobiet.

Na trasie uczestnicy imprezy mogą liczyć na niezwykły doping. Drum Power Band zagrają na starcie, Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji powita biegaczy  na pierwszych kilometrach trasy, Balkan Sevdah podzieli się energią w okolicach Cytadeli Warszawskiej. Sound’n’Grace zaśpiewa na 10. kilometrze trasy – w tunelu, a Klick&Drum zagrają na ostatniej prostej przed podbiegiem na most. Na trasie zagrają również muzycy z Pogotowia Energetycznego, Drumbastic oraz Marimbaków.

Na zachętę przedstawiamy pokrótce trasę 7. Półmaratonu Warszawskiego: zawodnicy rozpoczną bieg na Moście Poniatowskiego, skąd pobiegną dalej Alejami Jerozolimskimi, a potem ruszą w kierunku Placu Zamkowego. Ominą Stare Miasto i przebiegając przez Cytadelę zmierzą się z trasą na Wisłostradzie. Później pobiegną ulicami Śródmieścia i Mokotowa, obiegną park Agrykola, Łazienki oraz Belweder, by powrócić nad Wisłę. Ostatnie metry trasy to już błonia Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie znajdować się będzie meta biegu. Szczegółową mapkę trasy można znaleźć na stronie internetowej http://www.polmaratonwarszawski.pl/trasa-polmaratonu.

Informujemy, że opłata startowa w wysokości 120 PLN obowiązuje jedynie do 18 marca.
Dla zawodników, wnoszących należność za udział w biegu po 19 marca, opłata wzrośnie
do 160 PLN i pozostanie dla nich pula ostatnich 200 numerów startowych. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w biegu i zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej http://www.polmaratonwarszawski.pl/registration/create.

Przypominamy, że przed samym biegiem, w nocy z soboty (24 marca) na niedzielę (25 marca) nastąpi zmiana czasu zimowego na czas letni.