19 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Oscar Pistorius formalnie oskarżony


pistorius 1


Wraca sprawa Oscara Pistoriusa. Niepełnosprawny biegacz, który w lutym tego roku zastrzelił swoją narzeczoną usłyszał dziś formalne zarzuty. Zgodnie z oczekiwaniami sąd w Pretorii oskarżył go o zamordowanie modelki Reevy Steenkamp. Właściwy proces rozpocznie się 3 marca 2014 roku.

Sprawa Oscara Pistoriusa wciąż pozostaje nierozstrzygnięta. Przypomnijmy, że w tegoroczne Walentynki zastrzelił on w swoim mieszkaniu własną narzeczoną. Zawodnikowi postawiony został zarzut morderstwa z premedytacją – ten nie przyznał się jednak do winy twierdząc, że był to nieszczęśliwy wypadek (Pistorus sądził, że strzelał do włamywacza). O tym jaki będzie finał tej sprawy przekonamy się prawdopodobnie pod koniec marca przyszłego roku.

Właściwy proces ws. zabójstwa Reevy Steenkamp rozpocznie się 3 marca 2014 r. Poza datą rozpoczęcia dziś sąd zaprezentował także listę zebranych dowodów oraz nazwiska 107 świadków, którzy mogą zostać przesłuchani.

Co ważne, według południowoafrykańskich mediów, Pistorius zostanie wkrótce oskarżony również o lekkomyślne otworzenie ognia z broni palnej w miejscach publicznych. Dotyczy to dwóch sytuacji sprzed 14 lutego, a więc niezwiązanych z zabójstwem Steenkamp, które miały miejsce w restauracji i podczas jazdy samochodem.

O sprawie Pistoriusa przeczytasz także:
– Oscar Pistorius w tym roku nie wystartuje,
– Pistorius mile widziany na bieżni?
– Oscar Pistorius: Nie zamordowałem swojej dziewczyny,
– Pistoriusowi grozi dożywocie,
– Oscar Pistorius zastrzelił swoją dziewczynę?

Możliwość komentowania została wyłączona.