19 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Tatra Running w stylu alpejskim


Bieganie na najwyższym w Europie poziomie. Tak w skrócie można określić obóz Tatra Running, który od 7 do 15 września odbędzie się w szwajcarskim Sankt Moritz. Zgrupowanie dla amatorów ma na celu pokazać nowoczesne formy treningów, ale i pomóc w skutecznym przygotowaniu do jesiennych startów, w tym maratonów.

DSC00108.JPG

Sankt Moritz to najbardziej znany i jeden z najbardziej luksusowych kurortów alpejskich. Od ponad 20 lat trenują tu najlepsi na świecie biegacze. Miasto dwukrotnie gościło też uczestników zimowych Igrzysk Olimpijskich. Kurort położony jest w Dolinie Engadyna, w pobliżu kilku pięknych jezior, w otoczeniu trzytysięczników (m.in. Corvatch). Wokół niego rozciąga się sieć kilkudziesięciu kilometrów oznakowanych dróg szutrowych, a w samym mieście znajduje się stadion z bieżnią tartanową. 

sankt_moritz_trenuja_najepsi.jpg

Najważniejsza jest tu jednak wysokość, odpowiednia dla prowadzenia treningu w tzw. górach średnich: 1700-1800 m n.p.m. i stosunkowo niewielkie różnice wysokości względnych. W takich warunkach trzeba trenować z głową. Obóz organizowany jest przez grupę doświadczonych trenerów, którzy w swojej karierze wielokrotnie przygotowywali się do startów na zgrupowaniach wysokogórskich, w tym właśnie w Szwajcarii.

Picture_291.jpg

IMG_4612.JPG

Na obozie Tatra Running w Sankt Moritz uczestnikami zajmować się będzie zespół złożony z: Jakuba Czai, doktora nauk o żywieniu i dietetyka sportowego, byłego olimpijczyka z Aten (3000 m z przeszkodami), aktualnie czołowego polskiego triatlonisty, który odpowiadać będzie między innymi za indywidualne konsultacje żywieniowe; Magdy Derezińskiej-Osieckiej, wielokrotnej mistrzyni Polski w skialpinizmie, członkini kadry narodowej skyrunningu, trenerki i przewodniczki TPN oraz Kuby Wiśniewskiego, trenera i dziennikarza, medalisty Mistrzostw Polski w biegach długich. 

ladnesanktmoritz.jpg

Celem obozu Tatra Running jest indywidualna praca z każdym uczestników oraz trening wytrzymałości ogólnej w warunkach hipoksji wysokościowej. Każdy biegacz-amator przed i po obozie otrzyma sprofilowany plan treningowy, pomagający w przygotowaniu do konkretnych startów. Na zgrupowaniu w Szwajcarii odbędą się też wycieczki w wyższe partie gór, delikatne próby wysiłkowe, wideoanaliza techniki biegu, treningi na stadionie i sesje ćwiczeń stabilizujących oraz rozciągających. 

IMG_0467.jpg

Czterogwiazdkowy hotel, w którym zakwaterowani będą uczestnicy, zapewni odnowę biologiczną i luksusowe miejsce odpoczynku pomiędzy sesjami treningowymi. W sesjach wieczornych odbędą się wykłady na temat wybranych aspektów żywienia w sporcie, treningu biegowego czy specyfiki wysiłku w biegach długich.

Obóz w szwajcarskim Sankt Moritz to pierwszy zagraniczny projekt Tatra Running. Dotychczas organizatorzy skupiali się na obozach w polskich Tatrach.

Zgrupowanie w Szwajcarii odbędzie się między 7 a 15 września. Z kolei najbliższy obóz Tatra Running w Zakopanem będzie miał miejsce 19-24 listopada.

Chętnych na obozy Tatra Running zapraszamy na stronę: www.tatrarunning.pl oraz do kontaktu, pisząc na adres: contact@tatrarunning.pl (są jeszcze ostatnie miejsca na obydwa zgrupowania).

TR_ekipa.png
Tatra Running Team: Magda Derezińska-Osiecka, Kuba Wiśniewski, Mariusz Giżyński i Jakub Czaja.

Możliwość komentowania została wyłączona.