25 marca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

ORLEN Warsaw Marathon dla dzieci


Narodowe Święto Biegania to nie tylko uliczny maraton, ale także wyjątkowa okazja wsparcia wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka. Za każdego uczestnika, który 20 kwietnia weźmie udział w biegu charytatywnym BiegamBoLubię POMAGAM na dystansie 3,33 km, PKN ORLEN przeznaczy 10 zł na  rzecz programu stypendialnego dla młodych sportowców „NA PODIUM”. Zapisy trwają na stronie www.orlenmarathon.pl.
Wyjątkowy bieg wystartuje w sobotę 20 kwietnia o godzinie 18:00. O ostatecznej wysokości wsparcia zadecyduje liczba uczestników. Im więcej osób pobiegnie wokół Stadionu Narodowego, tym więcej dzieci otrzyma szansę na spełnienie życiowych marzeń. Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w biegu otrzymają pamiątkową koszulkę. 

ORLEN Warsaw Marathon Bieg 3 33km fot.ORLEN

Bieg charytatywny BiegamBoLubię POMAGAM to tak naprawdę krótki dystans, ale rezultaty dla podopiecznych orlenowskiej Fundacji mogą być startem do sportowej kariery. W tym biegu nie chodzi o rywalizację i osiąganie spektakularnych wyników, ale o wsparcie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują, dlatego liczymy na udział jak największej liczby osób – mówi Leszek Kurnicki, szef Komitetu Organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon. 
Program „NA PODIUM” zainicjowany i prowadzony przez Fundację ORLEN – Dar Serca adresowany jest do uczniów w wieku 10-16 lat, wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka, którzy z sukcesem realizują sportowe pasje i zamierzają rozwijać swój talent. Fundusze uzbierane przez uczestników biegu charytatywnego BiegamBoLubię POMAGAM trafią do zawodników, których wskażą internauci spośród 30 rekomendowanych wcześniej przez specjalną Komisję Stypendialną. W jej skład wchodzą tak utytułowani sportowcy jak Anita Włodarczyk, medalistka olimpiady w Londynie, Jakub Giermaziak, kierowca wyścigowy, Jacek Czachor, motocyklista znany ze startów w Rajdzie Dakar, Maciej Lepiato, paraolimpijczyk i rekordzista świata w skoku wzwyż oraz kapitanowie narodowych reprezentacji siatkarskich: Katarzyna Skowrońska-Dolata i Marcin Możdżonek. Głosowanie Internautów zostanie przeprowadzone w dniach od 7 do 14 kwietnia na facebookowym profilu Fudacji ORLEN Dar Serca (facebook.com/orlen.dar.serca) oraz profilu ORLEN Warsaw Marathon (facebook.com/ORLENMarathon). Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się na mecie biegu charytatywnego pod Stadionem Narodowym.