orlenlogo
4 lutego 2020 Redakcja Bieganie.pl Sport

Orlen Copernicus Cup w sobotę 8 lutego


Po emocjach w Dusseldorfie przyjdzie pora na Toruń. Swoją formę na starcie trudnego sezonu olimpijskiego zaprezentuje m.in. para naszych najlepszych średniodystansowców: Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. W sobotę 8 lutego nie tylko konkurencje biegowe, ale i niezwykle ciekawe wydarzenia na skoczniach oraz rzutni – będą ozdobą kolejnej edycji Orlen Copernicus Cup.

Cykl World Indoor Tour przybywa do Polski. Najwyższa klasa halowych mityngów swoją kolejną odsłonę będzie mieć w najbliższą sobotę podczas Orlen Copernicus Cup. W sytuacji, w której odwołane zostały tegoroczne Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce – to właśnie imprezy WIT stają się centralnym punktem lekkoatletycznej zimy.

Sezon olimpijski trwa. Sezon wymagający, w którym na drodze naszych biegaczy stają nie tylko przeszkody typowo sportowe. W trudnym położeniu znaleźli się zarówno Marcin Lewandowski, jak i Adam Kszczot, czyli dwójka naszych czołowych średniodystansowców. Jak sobie radzą z presją? W jakiej są dyspozycji? Czy można ich jakoś wesprzeć? O tym przekonamy się, gdy staną do walki na bieżni Areny Toruń na dystansie 800 m. Oprócz nich kandydatami do zwycięstwa w finałowej konkurencji zawodów będą m.in. ubiegłoroczny wicemistrz świata Amel Tuka oraz wicemistrz Europy z Berlina Andreas Kramer.

occ2020 800mM

Warto przy tym wspomnieć, że Lewandowski, dla którego zawody w Toruniu są zawsze szczególnym przeżyciem, właśnie w sobotę 8 lutego będzie w Arenie Toruń podpisywał książkę „Mój Bieg”, której jest głównym bohaterem. Szykuje się więc okazja, by nie tylko spotkać naszego mistrza w akcji, ale również by otrzymać autograf na jego biografii.

Poza biegiem okrężnym i sprintami, w programie Orlen Copernicus Cup znajdują się silnie obsadzone konkurencje techniczne. Można więc liczyć na dalekie pchnięcia kulą rekordzisty Polski Michała Haratyka i Tomasa Stanka, wysokie skoki Pawła Wojciechowskiego i Armanda Duplantisa, dalekie lądowania Ivany Spanovic.

Zapraszamy na emocje 8 lutego na Orlen Copernicus Cup! Są jeszcze ostatnie bilety na to wydarzenie. Początek zmagań w Arenie Toruń o godzinie 18.00.

Więcej informacji, również o biletach, znajduje się na stronie www.copernicuscup.pl oraz na FB imprezy.

Możliwość komentowania została wyłączona.