10 marca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Organizacja startu 7. Półmaratonu Warszawskiego


Z radością informujemy, że zainteresowanie udziałem w 7. Półmaratonie Warszawskim przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Spodziewaliśmy się 5,5-6 tysięcy uczestników, tymczasem na ponad dwa tygodnie przed startem zarejestrowało się już ponad 8 tysięcy osób. A wciąż zapisują się nowe. Cieszy nas to niezmiernie i już teraz chcielibyśmy podziękować Wam za zaufanie.
 

Tak duża jak na polskie warunki liczba startujących stawia przed nami całkiem nowe wyzwania. Zawsze najważniejszą kwestią jest dla nas bezpieczeństwo i komfort uczestników organizowanych przez nas biegów. Dlatego podjęliśmy decyzję o zastosowaniu szczególnych środków ostrożności. Ponieważ trasa biegu jest miejscami bardzo wąska (dotyczy to zwłaszcza terenu Cytadeli Warszawskiej oraz wybiegu z niej, jak również fragmentów ul. Nowy Świat), start biegu odbędzie się w kilku falach. Ma to na celu zapobieżenie zjawisku „korkowania się” tych wąskich odcinków i powstawianiu sytuacji zagrażających zdrowiu uczestników biegu.

Oto harmonogram startu poszczególnych grup:

10:00 – strefa 0 (zawodnicy zaproszeni – numery niebieskie) oraz strefa 1 (numery czerwone) – łącznie około 500 osób (w tym pace-maker na 1:25)

10:02 – strefa 2 (numery żółte) – zawodnicy biegnący na wynik 1:30-1:40 (w tym pace-makerzy na 1:30 oraz 1:35)

10:05 – strefa 2 (numery żółte) – zawodnicy biegnący na wynik 1:40-1:50 (w tym pace-makerzy na 1:40 oraz 1:45)

10:08 – strefa 3 (numery zielone)– zawodnicy biegnący na wynik 1:50-1:55 (w tym pace-maker na 1:50)

10:11 – strefa 3 (numery zielone) – zawodnicy biegnący na wynik 1:55-2:05 (w tym pace-makerzy na 1:55 oraz 2:00)

10:14 – strefa 3 (numery zielone) – pozostałe osoby (w tym pace-maker na 2:15)

Bardzo prosimy nie tylko o przestrzeganie przydziału do poszczególnych stref, ale też o ustawienie się w odpowiednich częściach poszczególnych stref w zależności od planowanego wyniku.

Równocześnie informujemy, że linia startu zostanie zamknięta odpowiednio później – tak, aby umożliwić komfortowy start wszystkim uczestnikom.
 

Drodzy biegacze! Pamiętajcie:

1) pomiar czasu każdego z uczestników biegu odbywa się indywidualnie za pomocą chipa mocowanego przy bucie; dzięki temu czas Waszego biegu zostanie zmierzony od momentu przekroczenia linii startu (a nie od strzału startera), przez co opóźnienie faktycznego momentu startu nie będzie miało wpływu na czas trwania biegu, zapobiegnie natomiast stratom czasu na trasie w przypadku zatorów na węższych odcinkach. W oficjalnych wynikach podane zostanie Wasze miejsce wg czasu netto i czasu brutto.
 

2) pace-makerzy ułatwiający bieg na określony wynik będą znajdować się w odpowiedniej części każdej strefy (stosownie do podanego powyżej harmonogramu), co sprawi, że o wiele łatwiej będzie Wam dopasować swoje tempo i miejsce w grupie do miejsca na starcie.
 

3) i wreszcie, po trzecie – i najważniejsze – wprowadzona zmiana ma na celu tylko i wyłącznie zapewnienie Wam maksimum bezpieczeństwa i komfortu w czasie biegu. Elementarna odpowiedzialność każe nam podjąć tą decyzję.
 

Liczymy na Wasze zrozumienie i na stosowanie się do naszych zaleceń.
 

Możliwość komentowania została wyłączona.