New Balance 1080v12
 
29 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Onkobieg 2012 – Bieg na 5 z plusem


Jak co roku w pierwszą niedzielę nowego roku szkolnego, czyli 2. września Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA zaprasza wszystkich fanów aktywnego spędzania czasu, na kolejną edycję Onkobiegu. Cel jak zawsze ten sam – pomoc podopiecznym Stowarzyszenia „SARCOMA” oraz Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie.  

onkobigZ pewnością w tym roku uda się pobić rekord z lat poprzednich i liczba uczestników biegu przekroczy próg pięciu setek. Jak zwykle Onkobieg to masa atrakcji. Poza dużą dawką muzyki, będzie można skorzystać podstawowych badań lekarskich, jednak nowością będą konkursy z bardzo pożytecznymi nagrodami. Będzie również wiele niespodzianek dla najmłodszych, którzy również co roku dzielnie wspierają podopiecznych SARCOMY oraz warszawskiego Centrum Onkologii.

„Onkobieg jest wydarzeniem, które przynosi chorym na mięsaki naprawdę duże wsparcie, pokazuje, że nie są sami w walce z tym rzadkim rodzajem nowotworu. Mięsaki dotyczą chorych w każdym wieku, zajmują głównie narząd ruchu (czyli kości i mięśnie), więc, jest to  tym trudniejsze do zaakceptowania, zwłaszcza, że  ich leczenie może wiązać się ze zmniejszeniem sprawności chorego. Chorzy na mięsaki, często do leczenia onkologicznego zgłaszają się późno, ponieważ obserwowany guz nie daje dolegliwości i przez to wydaje się być banalnym schorzeniem, a jego obecność nie jest uciążliwa w pracy zawodowej i życiu osobistym.” – mówi prof. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków warszawskiego Centrum Onkologii. „Co więcej, często lekarze rodzinni zapominają o tych nowotworach, więc Onkobieg jest szansą na przypomnienie im o tej chorobie. A na koniec optymistycznie – mięsaki w wyspecjalizowanych ośrodkach można leczyć z pełną szansą na sukces: wyzdrowienie i sprawność chorego.”

W tym roku trasa Onkobiegu będzie biegła wokół Centrum Onkologii. Jedno okrążenie to 1 km, każdy z uczestników będzie mógł wybrać dowolną liczbę okrążeń, które pokona. Jak co roku dla każdego biegacza przed startem przygotowana będzie pamiątkowa koszulka, a na mecie czekał będzie medal. Bieg, zwyczajowo będzie trwał 60 minut. Organizatorzy dzięki wsparciu sponsorów zadbają również o poczęstunek w postaci napojów, owoców oraz łakoci dla wszystkich. Sponsorem Głównym w tym roku jest bank PKO BP.

Stowarzyszenie SARCOMA oraz Urząd Dzielnicy Ursynów zapraszają wszystkich chętnych do aktywnego spędzania czasu w niedzielę, 2. września o godzinie 10.00 na parking przy ul. Roentgena 5 w Warszawie (rejestracja od godziny 9:30). Bądźcie tego dnia z nami !

Onkobieg wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA jest obecny na Facebooku oraz na www.sarcoma.pl.

onkobieg plakat