NB 1080v12
 
16 lutego 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nike+ Ona czy On


Przedstawiamy składy zespołów:


ZESPÓŁ SYLWII ZESPÓŁ ARTURA
Paulina Sarat – Bielawa
Dominika Stawczyk – Warszawa
Agnieszka Janowska – Poznań
Irena Sakowicz – Białystok
Łukasz Bezulski – Warszawa
Piotr Budzyński – Kraków
Szymon Wojtyła – Gliwice
Maciej Żyto – Pruszków


Już niedługo raz na zawsze rozstrzygnie się odwieczna walka płci!


Od 1 marca br. masz szansę uczestniczyć w wyzwaniu, którego cele jest odpowiedź na pytanie: Ona czy On?

Nike+ Ona czy On – ostateczna damsko-męska rozgrywka…. z humorem i sportem w tle.

Kto powiedział, że mężczyźni są lepsi w bieganiu od kobiet? Chyba oni sami… Niedziela 1 marca to start światowej rywalizacji Nike+ „Ona czy On” i początek końca epoki męskiego: „szybciej, wyżej, silniej”. Kobiety, udowodnijcie, że możecie przebiec więcej!

Wyzwania organizowane na platformie nikeplus.com były do tej pory pełne kurtuazji, ale koniec z tym! W nowej rywalizacji „Ona czy On” liczy się każdy kilometr, dzięki któremu uzmysłowimy mężczyznom, że są od nas mniej wytrzymali, mniej ambitni i bardziej leniwi.

Już w ubiegłym roku w ramach rozgrywającego się między użytkownikami płci męskiej i damskiej wyzwania Nike+ Kobiety kontra Mężczyźni okazało się, że panowie nie są aż tak dobrymi biegaczami, za jakich się uważają. Pokonali wprawdzie kobiety w walce na zarejestrowane kilometry (1459262 przeciw 1020119), ale każdy z nich przebiegł łącznie krótszy o ponad 10% dystans od średniego wyniku bardziej wytrzymałych pań! Kobiet było mniej, ale przebiegły więcej kilometrów w przeliczeniu na jedną osobę. Jak płynie z tego wniosek? Dziewczyny, jeśli będzie nas więcej, pokonamy facetów na pewno. Dołączcie więc już wkrótce do zespołu kobiet i razem pokażmy im po prostu, jak się biega.

Jak dołączyć się do rywalizacji? To bardzo proste – od 1 marca na tytułowej stronie platformy www.nikeplus.com odnajdziecie łatwy link do wyzwania „Ona czy On”. I już od 1 marca można się do niego rejestrować. Właściwa rywalizacja rusza 13 marca – od tego dnia wszystkie użytkowniczki systemu Nike+ będą mogły zasilać konto drużyny kobiet swoimi przebiegniętymi i zalogowanymi kilometrami. Rywalizacja potrwa kilka tygodni, więc będzie wystarczająco dużo czasu, aby dorzucać swoje metry…


Nadciąga największa w historii bezkrwawa bitwa kobiet i mężczyzn. Zmobilizujmy więc siły, przypomnijmy koleżankom o rannym joggingu, namówmy siostry i matki na weekendowe truchtanie, przekażmy innym paniom ważną wiadomość – Hello, biegamy tylko dla siebie!

„W walce na kilometry naszymi ambasadorkami, które wesprą nas w trudnych chwilach i dodadzą mnóstwo kilometrów do wspólnego dorobku, będą m.in. Kasia Bujakiewicz, Beata Sadowska Nie bójcie się, na czele naszej drużyny staje jedna z najlepszych biegaczek na świecie – Sylwia Ejdys. Po drugiej stronie barykady pobiegnie męska reprezentacja pod wodzą doskonałego płotkarza Artura Nogi.”

Wszystkie informacje o wyzwaniu znajdziesz też na stronie www.sciezkibiegowe.pl.

Do 25 lutego szukaliśmy zawodników do zespołów Sylwii i Artura. Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia. Wyboru dokonamy w najbliższych dniach i przedstawimy składy zespołów.

sylwia_artur.jpg


Bieganie.pl
i Nike szukają 4 biegaczek i 4 biegaczy, którzy w terminie 1 marca – 20 kwietnia chcieliby wziąć udział w sportowej przygodzie, tworząc damską i męską drużynę Nike+ One i Nike+ Oni. Drużyny te będą ze sobą rywalizować dzięki systemowi Nike+ który będzie rejestrować wszystkie treningi członków drużyn i "nabijać" kilometry na konto kobiet lub mężczyzn.

Na czele drużyny damskiej stanie Sylwia Ejdys – trzykrotna Mistrzyni Polski na dystansie 1500 m, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Panami dowodzić będzie Artur Noga – Mistrz Świata Juniorów w biegu na 110 m ppł, finalista w biegu na 110m ppł podczas Igrzysk w Pekinie.

Redakcja Bieganie.pl