16 lutego 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Grupa Biegowa DĄBROWA GÓRNICZA


DabrowaGornicza_524_1.jpg

Jest w Dąbrowie Górniczej wymarzone miejsce do biegania. Tym miejscem jest utwardzona ścieżka o długości 6 km wokół zbiornika wodnego Pogoria III. Można tam codziennie o każdej porze roku i w każdą pogodę spotkać entuzjastów biegania w różnym stopniu zaawansowania pozdrawiających się wzajemnie podniesioną ręką i zdyszanym, krótkim „cześć”. Skoro więc łączy nas wspólna pasja to dlaczego mamy znać się jedynie z widzenia? Czemu by nie porozmawiać, wymienić doświadczenia, pojechać wspólnie na zawody? Myśl taka świtała w głowie niejednego samotnego biegacza przemierzającego szlaki pomiędzy dąbrowskimi Pogoriami. Na szczęście znaleźli się tacy, którzy postanowili myśli zamienić w czyny i w październiku rozpoczęła się akcja informująca biegających, że oto 9 listopada 2008 roku w niedzielę odbędzie się Pierwsze Spotkanie Miłośników Biegania z Dąbrowy Górniczej i okolicy pod hasłem „Biegaczu nie jesteś sam”. Akcja polegała na rozmieszczeniu wzdłuż trasy ulotek informacyjnych oraz na zatrzymywaniu biegnących (to było najbardziej ryzykowne i wymagało sporej odwagi) i bezpośrednim informowaniu ich o spotkaniu w Ośrodku Sportów Letnich przy zbiorniku Pogoria III w Dąbrowie Górniczej celem powołania Grupy.

W listopadową niedzielę przed południem zebrała się garstka zapaleńców. Różniło nas wszystko: począwszy od celów biegowych i stopnia zaawansowania na wieku uczestników (najmłodszy uczestnik miał 16 lat) skończywszy. Ale nie ważne było to co nas dzieliło, ważne co nas tam przywiodło, a była to bezgraniczna miłość do biegania. Można więc powiedzieć, że z miłości nasza Grupa powstała. Po samym spotkaniu znów potrzeba było wiele optymizmu, żeby uwierzyć w powodzenie przedsięwzięcia. Pomysłodawcy mówili, zebrani zaś jedynie słuchali. A przecież Cel jaki nam przyświecał był prosty: mieliśmy się poznać, wspólnie raz w tygodniu pobiegać i razem jeździć na zawody. Nie było deklaracji do podpisania i wzajemnych zobowiązań. Na koniec wymieniliśmy się numerami telefonów i każdy wrócił do domu na niedzielny obiad.

Teraz po trzech miesiącach mamy zgraną paczkę kilkunastu znajomych, którzy w każdą niedzielę o godzinie 10-tej bez względu na aurę spotykają się na parkingu przy zbiorniku Pogoria III, wspólnie biegają, wymieniają się doświadczeniami, umawiają się na zawody, a nade wszystko wzajemnie się motywują i mobilizują do wytrwałych treningów. No przecież sezon startowy dopiero przed nami. Na zawodach będziemy występować w żółtych koszulkach z napisem GRUPA BIEGOWA DĄBROWA GÓRNICZA.

Piotr Kulpecki

Możliwość komentowania została wyłączona.