14 października 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nike+ Human Race 24.10.2009


nike_humanrace_280.jpgNike+ Human Race 2009 – w tym roku biegasz, gdzie chcesz

W tym roku udział w Nike+ Human Race stanie się jeszcze prostszy. Nie musisz przyjeżdżać  do Warszawy, Londynu czy Chicago, by wziąć udział w tej niecodziennej rywalizacji. Wystarczy, że zostaniesz użytkownikiem systemu Nike+ i 24 października pobiegniesz razem z całym światem na dystansie 10 km w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i o dowolnej porze.  

Już  od 4 sierpnia możesz zgłosić swój udział w drugiej, bardziej „wirtualnej” edycji tego światowego biegu za pośrednictwem specjalnej podstrony na witrynie www.nikeplus.com. W sobotę 24 października będzie liczyć się każde, zarejestrowane tego dnia przez system Nike+, 10 km biegu. W dowolnym tempie i o dowolnej porze, w wybranym przez ciebie miejscu…

Przypominamy, że obecnie korzystanie z zalet Nike+ jest jeszcze prostsze. Czujnik umieszczony w bucie Nike+ przesyła informacje o tempie biegu, pokonanym dystansie i spalonych kaloriach do odbiornika, którym może być zarówno iPod nano, iPhone 3G S, iPod touch, jak i nowa, prosta w obsłudze opaska Nike+ Sportband. Dane treningowe są widoczne na ekranie monitora w czasie rzeczywistym, a po ukończeniu biegu przesyłane w szybki sposób na stronę www.nikeplus.com (obecnie połączoną z witryną nikerunning.com). O tym, jak zacząć korzystać z systemu Nike+ i czym charakteryzują się produkty z logo Nike+, czytaj na stronie www.sciezkibiegowe.pl w Dziale Nike+.  

Czy będziesz w górach, w lesie, na stadionie, czy na ulicach twojego miasta – liczy się  każde 10 kilometrów, pokonane przez ciebie w sobotę 24 października.

Nike+ Human Race na Ścieżkach Biegowych Nike

Trenerzy i trenerki Ścieżek Biegowych Nike zapraszają na wspólne biegi 24 października do 12 miast w całej Polce:

w Białymstoku: Park Zwierzyniecki godz. 10.00

w Bydgoszczy: Myślęcinek godz. 10.00

w Gdańsku: Przymorze godz. 10.00

w Katowicach: Park Chorzowski godz. 10.00

w Krakowie: Park AWF godz. 10.00, Błonia Krakowskie godz. 10.00, Bulwary nad Wisłą godz. 10.00, Park Zakrzówek godz. 17.00, Zalew Nowohucki godz. 10.00

w Lublinie: Wąwóz Rury godz. 10.00

w Łodzi: Park im. J. Poniatowskiego godz. 10.00, Arturówek godz. 10.00

w Poznaniu: Olimpia godz. 10.00, Malta godz. 10.00

w Rzeszowie: Bulwary nad Wisłokiem godz. 10.00

w Szczecinie: Las Arkoński godz. 10.00

w Warszawie: Las Kabacki godz. 10.00, Lasek Bielański godz. 10.00, Las Bródnowski godz. 10.00, Pole Mokotowskie godz. 10.00, Park Skaryszewski godz. 10.00, Park Szczęśliwicki godz. 10.00, Lasek na Kole godz. 10.00

we Wrocławiu: Lodowisko Spiska godz. 10.00, Stadion Olimpijski godz. 10.00, Park Zachodni godz. 10.00.
 

Wspólnie z innymi „Ścieżkowiczami” można pobiec 10 kilometrów. Każde z tych miast zaprasza na biegowe trasy nie tylko stałych bywalców zajęć na ścieżkach, ale i gości. Na wszystkich czekać będą biegowe niespodzianki! Tym samym druga edycja biegu Nike+ Human Race stanie się uroczystym zakończeniem jesiennej sesji treningów na ścieżkach biegowych Nike.

Tak było rok temu

31.08.2008 Ziemia ruszyła z posad

855_1.jpg

W ubiegłorocznym Nike+ Human Race na całym świecie wzięło udział 780 000 biegaczy. Na ulice Warszawy ruszyło blisko 15 tysięcy osób. Ostatni dzień wakacji był dla wielu z nich pierwszym dniem przygody z bieganiem. Biegano w Caracas, w Los Angeles, w Tajpej i w Melbourne. Biegano nad Tamizą, nad Sekwaną, nad Hudson, nad Bosforem i… nad Wisłą! Dzięki systemowi Nike+ 31 sierpnia biegano w każdym zakątku świata, każdy bowiem, kto zarejestrował tego dnia swój trening na www.nikeplus.com, mógł współuczestniczyć w tym bezprecedensowym wydarzeniu. Centralne imprezy Nike+ Human Race miały miejsce tylko w 25 wybranych miejscach na kuli ziemskiej, w tym w Warszawie.

Stolica Polski zaroiła się od biegaczek i biegaczy. Piękna trasa prowadziła ich między innymi obok Łazienek Królewskich i Pałacu Kultury. Nie liczyło się tempo, ale dobra zabawa i fakt pokonania, wydawałoby się, niebotycznego dystansu 10 km. Uczestników rozgrzewali swoimi koncertami Kayah i Molesta Ewenement. Bieg miał również wymiar charytatywny – na całym świecie kilometry zasiliły konta organizacji NINEMILLION.ORG, LIVESTRONG oraz WWF. Nike Poland w imieniu polskich biegaczy przekazało wsparcie Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

W warszawskiej odsłonie Nike+ Human Race zwyciężyli: olimpijka z Pekinu Monika Drybulska oraz trener ścieżek biegowych Mariusz Giżyński, ale najważniejsze, że wiele osób 31 sierpnia może zaliczyć jako początek swojej biegowej kariery.

Możliwość komentowania została wyłączona.