19 czerwca 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ngetich, Smalec, Wójcik, Kozłowski, Jakubczak, Jarzyńska – czyli..


bieg_ursynowa_leyaut.jpg

W niedzielę, 21 czerwca odbędzie się trzecia edycja Biegu Ursynowa. Tradycyjnie już w ramach imprezy odbywają się biegi na dwóch dystansach – rekreacyjny na 2,5 km i główny na 5 kilometrów. Wszyscy uczestnicy biegu głównego, którzy dobiegną do mety otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę, a także dyplom ukończenia biegu. Dla najlepszych przewidziano puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe. Tak jak przed rokiem, pobiegniemy spod ursynowskiego ratusza przy alei KEN 61 aż do mety pod Kopą Cwila. Będziemy tam wspólnie świętować Dni Ursynowa. W trakcie pełnego niespodzianek pikniku całe rodziny będą mogły aktywnie i miło spędzić czas.

Trasa posiada atest PZLA.

Znamy już nazwiska faworytów 3. Biegu Ursynowa. W tym roku obsada imprezy będzie wyjątkowo silna. Na starcie staną olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Polski, a także zawodnik z Kenii.

Wystartują wśród Pań: olimpijka Anna Jakubczak, jedna z czołowych biegaczek długodystansowych Karolina Jarzyńska oraz Renata Antropik.

Wśród Panów: wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Rafał Wójcik, tegoroczny brązowy medalista na 10 tys m i zeszłoroczny Mistrz Polski w półmaratonie Artur Kozłowski, zeszłoroczny srebrny medalista na 10 tys m i najlepszy z Polaków na tegorocznym memoriale Kusocińskiego Michał Smalec, oraz Paul Ngetich z Kenii, wielokrotnie już zajmujący czołowe lokaty na największych biegach ulicznych w Polsce.

Rywalizacja zapowiada się, zatem naprawdę ciekawie.

W prawdzie limit 500 miejsc w biegu głównym na 5km został już wyczerpany i zapisy musiały zostać wstrzymane, ale dla wszystkich chętnych pozostaje jeszcze bieg rekreacyjny na dystansie 2500m. Warto również przyjść na bieg w charakterze kibica i dopingować zawodowych biegaczy z kraju i zagranicy.

Uczestnicy biegu rekreacyjnego otrzymają specjalne numery startowe, a także wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Start w biegu rekreacyjnym jest bezpłatny! Chcemy, by wzięły w nim udział całe rodziny. Trasę można przebiec lub przejść. Czasu na pewno wystarczy.

Serdecznie zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.