2 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

New Balance VAZEE PACE NYC – buty inspirowany maratonem w Nowym Jorku


1 października 2015 roku miała miejsce premiera nowego modelu biegowego od New Balance, inspirowanego maratonem w Nowym Jorku. NYC Marathon To jeden z sześciu największych maratonów na świecie, wchodzący w skład tzw. Six Marathon Majors. Trasa 42-kilometrowego biegu wiedzie przez pięć dzielnic Wielkiego Jabłka: Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx oraz Manhattan. Meta znajduje się w Central Parku. Z dwoma milionami kibiców przy całej trasie.  

Buty zostały skonstruowane z myślą o osobach, które oczekują lekkiego (229 gramów), uniwersalnego i dynamicznego buta treningowego. Vazee Rush, to następca kultowego modelu „890”, który polecany jest wszystkim tym, którzy większość treningów biegają po asfalcie czy kostce brukowej. But jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem zda egzamin na szybszych treningach, jak i startach na dystansach od 5 km do półmaratonu. Konstrukcja buta jak i drop (spadek między piętą a przodostopiem) na poziomie 6 milimetrów, zdecydowanie ułatwia bieganie z przedniej części stopy.  

Wprowadzenie miękkiego zapiętka, to ukłon w kierunku wszystkich tych, którzy uważają, że konstrukcja buta biegowego nie powinna ograniczać naturalnej pracy ścięgna Achillesa. Unikalna konstrukcja podeszwy połączona z lekką pianką REVlite zapewnia bardzo dobrą amortyzację oraz szybkie przetaczanie stopy. Seria Vazee Rush dzięki miekkiej konstrukcji zapiętka zapewnia idealne dopasowanie do stopy i ochronę w okolicy pięty. Konstrukcja środkowej części cholewki zapewni optymalne trzymanie stopy w czasie dynamicznych ruchów.  

Więcej informacji: http://www.newbalancesklep.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.