1 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

DamNaSport.pl – cała Polska wspiera sportowców


Kilkukrotnie słyszeliśmy, a nawet informowaliśmy o grupach biegowych czy biegaczach indywidualnych, którzy poszukują sponsorów wspierających ich w realizowaniu marzeń. Jedną z takich grup była grupa Gonimy Europę, Gonimy Świat, która za pośrednictwem ogólnopolskiego serwisu crowdfundingowego zbierała pieniądze na obóz. Wówczas celu nie udało się osiągnąć, być może jednak swoje cele osiągną inni, którzy zdecydują się na skorzystanie z nowego serwisu crowdfundingowego stworzonego z myślą o młodych, zdolnych sportowcach, którzy z różnych przyczyn mają trudny start – DamNaSport.pl.


Niemal w każdej polskiej miejscowości spotkać można sportowców z pasją, którzy wykazują się dużą determinacją i odwagą w dążeniu do celu. Wytrwałość, motywacja, zdrowy tryb życia – ich postawa może być inspiracją dla wielu. Każdy z nich to kandydat na mistrza sportu, który dzięki DamNaSport.pl i wsparciu ze strony społeczności ma szansę pokonać wszelkie bariery i osiągnąć sportowy sukces – tak o celach jakie ma realizować serwis piszą jego założyciele. 

DamNaSport.pl to platforma crowdfundingowa, poprzez którą sportowcy mogą zorganizować zbiórkę pieniędzy na cele związane z rozwojem ich kariery sportowej – np. na zakup sprzętu sportowego czy wyjazd na zawody. Istotą crowdfundingu jest angażowanie społeczności – zachęcanie dużej grupy osób do wspierania celu poprzez wpłacanie nań niewielki kwot. W zamian za udzieloną pomoc wspierający otrzymują drobne upominki oraz są na bieżąco informowani o tym, w jaki sposób ich pieniądze zostały spożytkowane. Czują tym samym, że sukces sportowca to pośrednio również ich sukces. Sportowcy z kolei, oprócz wsparcia materialnego, zyskują grono zaangażowanych fanów, stale zagrzewających ich do zdrowej sportowej rywalizacji. 
Póki co w serwisie nie ma biegaczy, którzy czekają na waszą pomoc. Biegaczy zachęcamy więc do zakładania swoich projektów, a pozostałych czytelników do wspierania ciekawych działań. Więcej na stronie https://damnasport.pl/

DamNaSport ulotka

***

„Pomagamy sportowcom, którzy mają trudny start, aby uwierzyli w siebie, wygrali i mogli spełniać marzenia”

Platforma DamNaSport.pl powstaje w ramach Funduszu Natalii Partyki – programu społecznego, który został powołany, aby wypełnić ogromną lukę w zakresie wspierania sportowców z małych miejscowości. Szczególnie tych, którzy mimo trudnego startu wykazują się niezłomnością i odwagą w dążeniu do celu, osiągają pierwsze sukcesy i potrzebne jest im wsparcie, aby mogli zrobić następny krok. W ramach Funduszu 12 zdolnym sportowcom przyznano stypendia w łącznej kwocie 150 tys. zł. 

Więcej informacji o funduszu: http://www.fundusznataliipartyki.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.