15 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Najdłuższy bieg górski w Polsce? Już za 3 dni Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich!


naglowek strona 03


Już za trzy dni, w czwartek 18 lipca o godzinie 18 ze Stronia Śląskiego wystartuje prawdopodobnie najdłuższy bieg górski w Polsce – Bieg Siedmiu Szczytów na 223 km (!). Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem jak na taki dystans i organizatorzy zwiększyli limit do 250 osób. Ale to, na co porywają się śmiałkowie, to wielkie wyzwanie. Nie dość, że dystans przyprawia o ból głowy, to jeszcze przewyższenia +7635/-7670 m oraz czas, jaki prawdopodobnie zawodnicy spędzą na trasie: od około 36 godzin dla najlepszych, do nawet 52 godzin (limit ukończenia zawodów) mogą imponować!

Biegacze pokonają siedem szczytów pasm górskich Ziemi Kłodzkiej: Kowadło (Góry Złote), Postawna (Góry Bialskie), Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Velka Destna (Góry Orlickie), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe), Kłodzka Góra (Góry Bardzkie). Na szczęście nie muszą mieć ze sobą jedzenia i picia na całej trasie – z myślą o nich przygotowano aż 15 punktów odżywczych z napojami i przekąskami, a dla własnego bezpieczeństwa każdy z zawodników musi nieść tylko folię NRC, telefon, dowód i numer startowy. Pomoc osób trzecich poza wyznaczonymi punktami jest niedozwolona. Ci, którzy dotrą do mety, oprócz niewątpliwego uznania, zdobędą też aż 4 punkty do prestiżowego biegu w Chamonix Ultra Trail du Mont Blanc.

Interaktywna mapa całej trasy: http://www.dfbg.pl/wz.html

MGS MStrojny 060male 01

Inne biegi i cykl Salomon S-LAB

Ale najdłuższa trasa to nie jedyna atrakcja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich z bazą główną w Lądku Zdroju. W trakcie czterech dni najbliższego weekendu zostaną jeszcze rozegrane biegi na 100 km „K-B-L” (Kudowa – Bardo – Lądek), „Złoty Maraton” na 42 km, w którym zwycięzca otrzyma prawdziwą sztabkę złota (!), „Złoty Półmaraton” oraz 10 km „Bieg na Śnieżnik”, który szczególnie polecamy osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z biegami trailowymi i górskimi.

Ponadto zawodnicy z najdłuższego biegu, maratonu i pół-maratonu powalczą o punkty prestiżowego cyklu biegów górskich Salomon S-LAB www.trailrunning.pl. Festiwal będzie finałem cyklu, do którego weszły jeszcze Bieg Marduły rozgrywany w czerwcu w Tatrach i Maraton Gór Stołowych z początku lipca. W tej chwili w swoich kategoriach prowadzą Marcin Świerc, przed Józefem Pawlicą i Piotrem Koniem oraz Magda Łączak przed Dominiką Wiśniewską-Ulfik i Anną Celińską, ale sporo się jeszcze może zmienić, a nagradzamy 10 zawodników z czołówki.

MGS_080_male.JPG

Pula nagród Festiwalu i Cyklu S-LAB to ponad 60 tys. złotych, a na wszystkie biegi można się zapisywać aż do dnia zawodów!

WIĘCEJ na stronie www.dfbg.pl

Zapraszamy też do kibicowania!
Monika Strojny

Możliwość komentowania została wyłączona.