19 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Modyfikacja przebiegu tras, nowe godziny startu oraz zmiana limitu czasu


Do Narodowego Święta Biegania pozostało tylko kilka tygodni. Wiemy już na pewno, że z powodu przewlekłych kłopotów z budową metra będziemy zmuszeni do zmiany tras biegu na dystansie maratonu oraz 10 km. Wprowadzając korektę trasy ORLEN Warsaw Marathon wychodzimy także naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, eliminujemy gwałtowne podbiegi i ułatwiamy pobicie rekordów życiowych.

orlenmarathon_logo.png

Nowy przebieg tras

Zamknięcie tunelu Wisłostrady spowodowało, że uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon pobiegną z Mostu Świętokrzyskiego w prawo, a nie jak planowaliśmy dotychczas prosto ul. Tamka. Z Wybrzeża Kościuszkowskiego dostaną się na Stare Miasto, okrążą je, by dopiero później zbiec swobodnie Tamką. Stamtąd zawodnicy skręcą na południe. Wbiegać na Starówkę będziemy ul. Wenedów i Zakroczymską, gdzie podbieg jest łagodniejszy niż pierwotnie zaplanowano. Z pewnością poprawi to osiągi czasowe naszych biegaczy!
Drobne korekty trasy wprowadzamy także w jej południowej części. Zamiast ul. Przyczółkową pobiegniemy równoległą do niej ścieżką rowerową, którą od ulicy odgradza pas drzew i zieleni. Asfaltowa nawierzchnia ścieżki została niedawno wymieniona i zapewnia komfortowe warunki biegu.
Miejsce ostatniej zmiany to Kabaty, gdzie na odcinku od ul. Jeżewskiego do ul. Ciszewskiego mieliśmy biec al. KEN. Z powodów komunikacyjnych trasa maratonu pobiegnie równoległą do niej ul. Rosoła.
W związku z korektą wytyczenia trasy maratonu, modyfikacji poddana została także trasa na dystansie 10 km. Przede wszystkim zmianie uległ kierunek biegu. Zawodnicy rywalizując w tej konkurencji – inaczej niż dotychczas było to planowane – pobiegną południową nitką mostu Świętokrzyskiego, by następnie zmierzyć się ze wzniesieniem na ul. Tamka. W inny sposób  poprowadzony został również finisz.

Wybierz trasę, którą chcesz zobaczyć: maraton, 10 km, 3,33 km.

Nowe godziny startów

Z powodu modyfikacji trasy maratonu oraz ogłoszenia nowej rywalizacji na dystansie 10 km zawodnicy biegnący w maratonie wystartują pół godziny później niż pierwotnie planowaliśmy. Nowa i bardziej korzystna dla biegaczy godzina startu to 09:30.
Kosmetycznej korekcie poddano także start biegu charytatywnego 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM. Aktualny czas startu to 18:00. 
Nowy limit czasu

Zmienił się także limit czasu na dystansie maratonu – nowym i obowiązującym będzie 6h:00min:00s. Limit czasu zmniejszamy o 30 minut z powodu modyfikacji przebiegu trasy oraz wprowadzenia trzeciego dystansu do programu ORLEN Warsaw Marathon.
Osoby, którym nie odpowiada nowy limit czasu mogą składać reklamacje pod adresem info@orlenmarathon.pl.