adidas
31 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

Moc atrakcji i szybkie bieganie podczas 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego i adidas Runners Piątki Praskiej


Już w sobotę, 3 września, po pandemicznej przerwie wróci półmaraton i piątka na warszawskiej Pradze. Same biegi idealnie wpasują się też w otwarcie nowego sklepu adidas i siedziby adidas Runners Warsaw na Marszałkowskiej. O tym co będzie działo się na 7. Nocnym adidas Półmaratonie Praskim i adidas Runners Piątce Praskiej, a także jakie atrakcje czekają nas w Sports Base adidas przeczytacie w zapowiedzi.

Bieganie dla frajdy

Półmaraton i piątka na warszawskiej Pradze to wydarzenia skierowane zarówno do osób, które chcą czerpać jak najwięcej przyjemności z biegania i spotkań z biegowymi przyjaciółmi jak i dla tych, których interesuje mocne bieganie dla wyników. Dla tych pierwszych organizator 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego i adidas Runners Piątki Praskiej przygotował przede wszystkim nastrój. Nocne biegi wśród amatorów biegania cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na panującą na nich atmosferę.

Dodatkowo dużym walorem jest trasa, która z turystycznego punktu widzenia ma plusy w postaci oświetlonego stadionu narodowego, biegu wzdłuż jednego z najładniejszych warszawskich parków, a półmaraton dodatkowo przebiegnie przez Saską Kępę, osiedle które powstało w myśl idei Miasta Ogrodu.

arw agenda race schedule post

Więcej atrakcji przygotował też tytularny sponsor imprezy adidas. Tak duże wydarzenie biegowe, które następuje dwa dni po otwarciu nowego sklepu adidas Warszawa i Sports Base Warsaw, siedziby adidas Runners Warsaw, to okazja do wykorzystania ogromnej przestrzeni lokalu. W Sports Base dla społeczności adidas Runners Warsaw (która jest otwarta dla każdego) czekają atrakcje dla wszystkich. Biegacze i kibice już od godziny 14 będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym z dostosowywania do indywidualnych potrzeb butów czy numerów startowych, a także skorzystania z wielu interesujących usług.

Kibice mogą przygotować specjalne banery zagrzewające do boju swoich najbliższych, a wszystko to przy muzyce serwowanej przez DJ’a Lazy One. Adidas Runners Warsaw również przygotowuje swój punkt kibica. Po biegach odbędzie się afterparty w klubie Grunt i Woda. Podczas beforu w Sports Base do odebrania będą wejściówki do klubu. Warunkiem otrzymania wejściówki jest przystąpienie do społeczności ARW czyli rejestracja w wydarzeniu w aplikacji adidas Running.

Bieganie dla wyników

Osoby, które poza drinkiem i usługami barbera chcą też powalczyć o mocny wynik na pewno będą zadowolone z tras obu biegów. Są one bardzo szybkie ze względu na szerokość ulic, którymi są prowadzone, brak wyraźnych podbiegów oraz dobrej jakości nawierzchnię. Wśród zawodniczek i zawodników, którzy mogą powalczyć o podium półmaratonu są m.in. Iwona Bernardelli, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, której życiówka to 1:12:00. Dużą poprawę rekordu życiowego zapowiada Emilia Mazek, która do tej pory biegała 1:17:40, ale wydaje się być formalnością uzyskanie lepszego wyniku przez zawodniczkę trenera Janusza Wąsowskiego.

Wśród panów na liście startowej widnieje Kamil Jastrzębski, który wygrywał na Pradze już dwukrotnie, a jego życiówka 64:57 pochodzi właśnie z tego biegu w roku 2019. Mocnym rywalem będzie Adam Nowicki z rekordem życiowym 62:51 z tego roku z Werony. Ale i wolniejsi biegacze amatorzy mają okazję do szybkiego biegania w grupie. Zapowiada się, że na wyniki od około 1:06 do 1:20 będzie naprawdę spora grupa biegaczy, którzy mimo bycia amatorami trenują wyczynowo osiągając dobre wyniki. Na trasie zobaczymy m.in. byłego chodziarza, dwukrotnego olimpijczyka Łukasza Nowaka, który świetnie radzi sobie po zmianie konkurencji, czy kapitana warszawskiego adidas Runners Pawła Machowskiego.

adidas

W biegu na 5 kilometrów zobaczymy m.in. Szymona Żywko, który na 5000 metrów biegał 14:20,03, Piotra Mielewczyka czy Rafała Gontarczyka. W śród pań wystartuje Monika Jackiewicz która w poprzednim sezonie hurtowo zdobywała medale MP na różnych dystansach (w tym na 5 kilometrów), a w bieżącym roku, w debiucie, zdobyła złoto w maratońskich Mistrzostwach Polski i drużynowo brąz na Mistrzostwach Europy. O dobry wynik powalczą też m.in. Beata Klimek oraz Aneta Lemiesz, a także znana z biegów na orientację Katarzyna Ślusarczyk.

Chętnych zawodników zapraszamy do zapisów, a kibiców do tłumnego obstawienia całej trasy biegu. Przed biegiem widzimy się w Sports Base, a po ściganiu, na obolałych nogach jedziemy specjalnie zapewnionymi hulajnogami na Bulwary do Grunt i Woda na afterparty.

Wcześniej pisaliśmy również o przygotowaniach do 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej adidas Runners razem z adidas Runners Warsaw, dzięki którym zawodnicy mogli za darmo przygotowywać się do tego biegowego święta.

Możliwość komentowania została wyłączona.