adidas runners
5 sierpnia 2022 artykuł sponsorowany Sport

W grupie siła, czyli biegowe święto społeczności adidas Runners Warsaw


Społeczność adidas Runners coraz prężniej działa na polskim podwórku biegowym. Poza ugruntowaną pozycją warszawskiej grupy w tym roku powstały też oddziały w Poznaniu i Trójmieście. Końcówka lata będzie obfitowała w duże wydarzenia w adidas Runners Warsaw. Wszyscy czekają na otwarcie nowej bazy treningowej Sports Base Warsaw, położonej w samym centrum Warszawy, naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki. Zanim to nastąpi, członkowie adidas Runners Warsaw cały czas wspólnie trenują m.in. do 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej adidas Runners. Poniżej przedstawiamy zarys przygotowań do zawodów oraz to, co czeka nas już trzeciego września.

adidas runners

Czym jest adidas Runners?

Grupa adidas Runners to światowa społeczność biegaczek, biegaczy i osób aktywnych fizycznie. W tym popularnym sloganie i nazywaniu ostatnio wszystkiego mianem społeczności, jeśli chodzi o adidas Runners, nie ma ani odrobiny przesady. W grupie biegowej niemieckiego giganta mamy bardzo mocno uwidoczniony społeczny aspekt treningów. Poza spotkaniami, na których wspólnie pracują biegacze na bardzo różnych poziomach sportowych, mamy takie treningi jak np. Coffee Run. Spotkania te kończą się śniadaniem, kawą i pogawędkami o biegowym i poza biegowym życiu (ploteczkami też). Co jakiś czas pojawia się okazja do spotkania przy pizzy i napojach izotonicznych o złotej barwie, gdzie kontakty między biegaczami się zacieśniają.

Pozwala to na zawiązanie zarówno przyjaźni, jak i sprzyja wspólnym treningom. W Warszawie grupa adidas Runners działa z powodzeniem od 2017 roku. Przez ten czas zdążyła przekonać do siebie ogromną liczbę biegaczy, którzy regularnie odwiedzają treningi. Ten rok był także początkiem AR w Poznaniu i Trójmieście. Nowe grupy, jak przystało na prawdziwą społeczność biegową, zawiązały się nie tylko przy okazji zwykłych treningów, ale także dzięki hucznym imprezom rozpoczynającym działalność obu społeczności. Zarówno trójmiejski, jak i poznański oddział adidas Runners zorganizował imprezy plenerowe, które pomogły bliżej poznać się biegaczom i nawiązać bliższe relacje. Kolejną okazją do integracji wśród biegaczy będzie 7. Nocny adidas Półmaraton Praski oraz Piątka Praska adidas Runners. Zarówno przed, jak i przede wszystkim po biegach na biegaczy będzie czekało wiele atrakcji. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, szczególnie jeśli chodzi o afterparty.

Treningi z adidas Runners Warsaw dla początkujących

Oficjalny sponsor półmaratonu i piątki rozgrywanych na warszawskiej Pradze organizuje treningi przygotowujące do tych zawodów. W ramach programu My First 5k w dniach 6-20 sierpnia każdy chętny będzie mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanych treningach skierowanych do uczestników biegu na pięć kilometrów. Treningi będą skierowane głównie do początkujących, jednak mile widziany jest każdy uczestnik niezależnie od poziomu. Integralną częścią wydarzenia będą również posiadówki przy pizzy i piwku w MOSiR Poranki i Wieczory 13 i 20 sierpnia, tak by zregenerować ciało i nastawić umysł na dobrą zabawę podczas zawodów.

adidas Runners

Chcesz pobiec za darmo? Nic prostszego!

Treningi prowadzone przez doświadczone trenerki będą polegały głównie na marszobiegach i ćwiczeniach mających pomóc osobom, które dopiero wchodzą w biegowy świat. Co zrobić, aby pobiec za darmo? W ramach programu My First 5k należy zebrać łącznie 4 pieczątki w okresie 6 – 20 sierpnia, w tym:

  • 3 pieczątki podczas treningów My First Run (6, 11, 13, 18, 20 – 3/5 obecności) oraz
  • 1 pieczątkę podczas treningów nie-biegowych takich jak Functional Workout, GRL Energy, Mobility, Power hour, Stretching lub Intro to running.

Udział w treningach jest bezpłatny. Wystarczy jedynie pamiętać, że należy zapisać się na nie przy użyciu aplikacji adidas Running, którą można pobrać na telefon, a kolejno na miejscu potwierdzić przez nią swoją obecność.

Treningi z adidas Runners Warsaw dla chcących się ścigać

Jeśli kogoś interesuje wynik i bicie życiówek, a nie sam udział, to adidas Runners Warsaw przygotowało także takie treningi. Co tydzień w poniedziałki redaktor Bieganie.pl & trener adidas Runners Warsaw Mikołaj Raczyński przedstawia plan działania na najbliższe siedem dni dla osób trenujących do półmaratonu i biegu na pięć kilometrów. Pośród wielu treningów adidas Runners Warsaw są trzy spotkania warte zainteresowania w kontekście ścigania się w zawodach. Są to wtorkowe podbiegi (Hills Session), czwartkowy trening na stadionie (Track Session) i wisienka na torcie, czyli sobotni Speed Squad, który również odbywa się na stadionie. Treningi te dają ogromną motywację do dania z siebie więcej, tak by w dniu zawodów być gotowym na bicie rekordów.

adidas Runners

Na każdym z tych treningów odnajdą się dobrze osoby, które mają w sobie żyłkę rywalizacji. Warte podkreślenia jest to, że treningi nie są przeznaczone jedynie dla bardzo szybkich zawodników i zawodniczek. Zarówno jeśli biegasz tempem 3 minuty na kilometr, jak i 6 minut na kilometr możesz powiedzieć, że jesteś wyczynowym biegaczem, jeśli tylko interesuje Cię poprawa wyników. To właśnie dla Ciebie są wyżej wymienione spotkania. Treningi organizowane przez adidas Runners Warsaw są ułożone tak, żeby nikt nikomu nie przeszkadzał.

Każda z grup adidas Runners to miejsce, gdzie można podszlifować swoją formę w towarzystwie innych osób. Wielu najlepszych zawodników na świecie trenuje w grupach po to, by wyciągnąć z treningu jak najwięcej korzyści. W zespole rośnie motywacja, poczucie odpowiedzialności, a nogi kręcą się trochę szybciej. Co równie ważne, takie spotkanie jest też bardzo dobre dla samopoczucia, a jak wiadomo, jak jest spokój i luz w głowie, to jest i w nogach.

adidas Runners

adidas Runners Warsaw

Chcesz usłyszeć na treningu słynny suchy dowcip od samego Kapitana AR Warsaw Pawła Machowskiego? Takie rzeczy tylko na treningach adidas Runners Warsaw. Paweł sprawdza się nie tylko jako kapitan AR Warsaw, ale również jako zawodnik, który ostatnimi czasy osiąga największy postęp wynikowy w całym polskim AR. Więcej o adidas Runners Warsaw

adidas Runners Poznań

Jeśli jesteś z Poznania i okolic to może cię zainteresować grupa adidas Runners Poznań. Kapitan Szymon Bytniewski wysłał ostatnio do USA swojego zawodnika na Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Może to Ty będziesz następna lub następny?

adidas Runners Tricity

Jeśli mieszkasz w najlepszym mieście do życia w Polsce, czyli w Gdańsku, ewentualnie w Gdyni lub w Sopocie, czy pobliskich miejscowościach koniecznie odwiedź adidas Runners Tricity. Kapitan Florian Pyszel opowie, jak zaplanować szybki bieg połączony z podróżą autostopem przez dwa kontynenty, a także co dobrego zjeść w Maladze, gdzie mieszkał przed dłuższy czas.

Możliwość komentowania została wyłączona.