14 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mizuno na Półmaratonie Kościańskim


Kolejny raz Mizuno z przyjemnością zaprosiło Was na Półmaraton Kościański. 10 edycja półmaratonu okazała się rekordową, bieg ukończyło aż 1530 osób.

WP 20141109 071

Impreza była ostatnią z 12 zaliczanych do Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie. Organizacja odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem wśród półmaratończyków był sportowiec Mizuno Marcin Błaziński reprezentujący klub WKB Meta Lubliniec, który zajął bardzo dobre 7 miejsce. Gratulujemy! Warto przypomnieć, że Marcin jest ubiegłorocznym Mistrzem Polski w półmaratonie (Piła 2013). 

Najlepszy okazał się Martin Mia Mukule, który na przebiegnięcie trasy o długości ponad 21 km potrzebował 1 godziny 4 minut i 27 sekund. Sekundę później na metę dotarł Bogdan Semenowycz z Ukrainy. Trzecie miejsce przypadło Kipto Haron Sima z Kenii, który miał czas 1:04:34. Najszybszą kobietą okazała się Olga Kotowska z Ukrainy, z czasem 1 godziny 12 minut i 14 sekund ustanowiła nowy kobiecy rekord trasy. Druga była Kenijka: Peris Jerono (1:13:23) oraz a brązowy medal odebrała Jerut Agnes Kiprotich (1:16:16).

WP 20141109 098

Półmaraton w Kościanie był ostatnią możliwością na poprawę swojego miejsca w klasyfikacji generalnej. Biegacze w Grand Prix Wielkopolski walczyli o najlepsze lokaty od kwietnia. Pierwszym startem był Poznań, potem Ostrzeszów, Trzemeszno, Tarnowo Podgórne, Murowana Goślina, Grodzisk, Pobiedziska, Piła, Gniezno, Zbąszyń i Szamotuły. Misją Grand Prix jest rozpropagowanie biegów wśród osób w każdym wieku, spopularyzowanie nowej formy spędzenia aktywnie wolnego czasu i zainteresowanie większej liczby ludzi półmaratonami w województwie Wielkopolskim.
Warunkiem sklasyfikowania było ukończenie minimum 7 biegów i posiadanie obywatelstwa polskiego. Do klasyfikacji liczonych było 7 najlepszych czasów ze wszystkich biegów. Zwycięzcą generalki u panów został Grzegorz Jezierski z Koziegłów u pań triumfowała Katarzyna Besz-Malinowska z Poznania.

Zwycięzcy Grand Prix Wielkopolski otrzymali puchary i dyplomy dla najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii OPEN oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Oprócz półmaratonu, odbył się też w Kościanie bieg Coccodrillo na bardziej dla niektórych strawnym dystansie 6,5 km. Uczestniczyło w nim 114 zawodników. Najszybszym mężczyzną został Nikodem Dworczak z czasem 19 minut 48 sekund. Pierwsza kobieta, Katarzyna Miedzińska, potrzebowała 23 minut i 44 sekund.

WP 20141109 036

Przy tworzeniu tekstu korzystano  z informacji zawartych w artykule:
http://epoznan.pl/news-news-53494-Rekordowy_Polmaraton_w_Koscianie