NB 1080v12
 
14 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

10. PZU Półmaraton Warszawski ujawnia pierwszą z dziecięciu niespodzianek


Organizator 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego zaprasza do „STUdni”, czyli wyjątkowej gry miejskiej z okazji stu dni, które dzielą nas od biegu. Termin studniówki przypada dokładnie w Mikołajki – dzień pełen niespodzianek, prezentów, zabawy i rodzinnej atmosfery, dlatego taki właśnie charakter będzie miała gra. 

stud

6 grudnia, na 100 dni przed jubileuszowym 10. PZU Półmaratonem Warszawskim, organizator biegu zaprasza do udziału w grze miejskiej „STUdnia” – zespołowej zabawie biegowej. Zasady są proste, a cel szczytny, ponieważ całe wpisowe zostanie przeznaczone na mikołajkowe prezenty – sprzęt sportowy dla dzieci z Domu Dziecka. Do udziału w grze zachęcamy drużyny rodzinne lub zespoły złożone z kolegów z wojska, sąsiadów czy znajomych z pracy.

W przestrzeni miejskiej Warszawy zostanie umiejscowionych 10 punktów kontrolnych, związanych z historią półmaratonu warszawskiego. Przy każdym z nich na drużynę śmiałków będzie czekać zagadka lub zadanie do wykonania. Uczestnicy będą musieli odnaleźć wszystkie punkty w czym pomocne będą specjalne mapki i podpowiedzi zamieszczone na kartach gry. Wygra zespół, który w najszybszym czasie zrealizuje wszystkie zadania. 

Do gry może przystąpić 21 drużyn. Każda z nich powinna liczyć 3 lub 4 osoby, dobrane bez względu na płeć czy wiek. O wzięciu udziału w grze decyduje kolejność wpłat. Wpisowe wynosi 20 złotych od osoby i zostanie w całości przekazane na sprzęt sportowy dla Domu Dziecka nr. 2 im. Janusza Korczaka przy ul. Jaktorowskiej 6 w Warszawie. Zgłoszenia drużyny dokonuje jej kapitan na stronie internetowej: www.rejestracja.maratonwarszawski.com.

W grze liczy się spryt, intuicja i… poczucie humoru! „STUdnia” to przede wszystkim świetna zabawa dla całej drużyny i rozrywka na świeżym powietrzu, a dopiero w dalszej kolejności zacięta rywalizacja. Na trzy najlepsze zespoły czekać będą nagrody, a wśród pozostałych uczestników organizatorzy rozlosują pamiątkowe upominki. 

Zainteresowani mogą zapoznać się z regulaminem na stronie www.pzupolmaratonwarszawski.com/regulamin-gry-miejskiej-studnia

Biegowa gra miejska „STUdnia” rozpocznie się 6 grudnia, w sobotę, o godzinie 10.00, pod kolumnami przy Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 (nieopodal placu Zamkowego).

Szczegóły dotyczące kolejnych niespodzianek, związanych z 10. PZU Półmaratonem Warszawskim, będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej wydarzenia: www.pzupolmaratonwarszawski.com
Redakcja Bieganie.pl