22 października 2013 Basia Muzyka Sport

Mistrzostwa Polski w Biegu 24 godz.

W niedzielę 20 października o godz. 10.00 w Katowicach w Dolinie Pięciu Stawów zakończył się Bieg 24 godzinny, podczas którego rozgrywane były Mistrzostwa Polski w tej konkurencji. W zawodach tych wzięło udział 88 zawodników i zawodniczek.
Przez długi czas trwania zawodów zagrożony był aktualny rekord Polski mężczyzn należący do Piotra Sawickiego, a wynoszący 254 093,68 m, ale ostatecznie do tego zdarzenia nie doszło. Najdłuższy dystans zaliczył Andrzej Radzikowski (251 113 m) z LKS OLYMP BŁONIE, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w biegu na tym dystansie, a zarazem jego rekord życiowy. Andrzej zdobył także tytuł Mistrza Polski w Biegu 24-godzinnym.
Wśród kobiet kolejny raz zwyciężyła Aleksandra Niwińska reprezentująca AZS AWF KATOWICE z wynikiem 216 304 m, który jest daleki od ustanowionego przez nią samą rekordu Polski (220 676 m). Ola zdobyła także po raz 5-ty tytuł Mistrzyni Polski w Biegu 24-godzinnym.
Na uwagę zasługuje także wynik Stanisława Giemzy (AZS-AWF KATOWICE) 214 517 m i jego 5-te miejsce zważywszy na fakt, że zawodnik ten tego dnia obchodził swoje 62 urodziny. Staszku, wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i siły do kolejnych wyzwań!!!