New Balance 1080v12
 
25 czerwca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Polski juniorów – medaliści


Przez trzy dni (22-24 czerwca) podczas Mistrzostw Polski w Białymstoku, o medale  rywalizowali juniorzy (roczniki 1993 i 1994). Doskonałą formę zaprezentowała złota na 400 m i 200 m Patrycja Wyciszkiewicz. Złoty dublet wywalczyli także: bezkonkurencyjny Szymon Kulka na 3000 m i 5000 m,  Angelika Stefańska na 1500 m i 3000 m oraz Karol Zalewski na 100 m i 200 m.

MP_2012__14_.JPG
Karolina Kołeczek podczas MP w Bielsku Białej.


Na 100 m ppł nie zawiodła wicemistrzyni Polski seniorek – Karolina Kołeczek, która podczas biegu finałowego zmiażdżyła rywalki.

100 m ppł
1. Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz)    13.81
2. Martyna Mąkosa (RLTL ZTE Radom)    14.57
3. Martyna Kuźnicka (AZS-AWFiS Gdańsk)    14.71 SB   
   
Na wysokim poziomie stała rywalizacja panów na 400 m. Zwyciężył faworyt, Patryk Dobek, który poprawił "życiówkę"- 46.25. Srebro dla Rafała Smolenia, który doskonale spisał się także na 200 m, gdzie był trzeci.

400 m
1. Patryk Dobek 94 (SKLA Sopot) 46.25 RŻ
2. Rafał Smoleń 94 (MKS-SMS Victoria Racibórz) 46.81
3. Piotr Kuśnierz 94 (MKS MOS Wrocław 47.35) RŻ

Bardzo dobrze na MPJ spisywali się Samanta Paraniak (srebro na 2000 m pprz i brąz na 5000 m) oraz Bartłomiej Przedwojeński, który z Białegostoku wywiózł także dwa srebrne krążki na  3000 m pprz i 5000 m.

2000 m prz
1. Joanna Terefenko (LKS Jantar Ustka) 6:54.47 RŻ
2. Samanta Paraniak (MKS Piast Lwówek Śląski) 6:54.75 RŻ
3. Małgorzata Kołacka (SL Olimpia Poznań) 7:00.94

3000 m prz
1. Maciej Bielawiec 94 (KS Podlasie Białystok) 9:06.75
2. Bartłomiej Przedwojewski (MKS MOS Wrocław) 9:10.46
3. Dawid Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) 9:12.83

5000 m
1. Anna    Wójcik    KKS Victoria Stalowa Wola    17:43.01 PB
2. Klaudia Pędziwiater    (MKS MOS Wrocław) 17:45.57 PB
3. Samanta Paraniak (MKS Piast Lwówek Śląski) 17:54.48 PB

5000 m
1. Szymon Kulka    ULKS Lipinki    14:50.11
2.  Bartłomiej Przedwojeński    MKS MOS Wrocław    14:57.49 PB
3. Andrzej Rogiewicz    LKS Zantyr Sztum    14:58.02 PB


LISTA BIEGOWYCH MEDALISTÓW:

100 m
1. Angelika Stępień (TL Pogoń Ruda Śląska) 11.73
2. Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok) 11.97
3. Monika Wiekiera 94 (MKS Durasan Płońsk) 12.07

100 m
1. Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) 10.51 RŻ
2. Kamil Bijowski (KS Podlasie Białystok) 10.64 RŻ
3. Przemysław Słowikowski (MMKS Gdańsk) 10.66

3000 m

1. Szymon Kulka ( ULKS Lipinki) 8:12.16
2. Paweł Szostak ( MKS Unia Hrubieszów) 8:16.79 RŻ
3. Mateusz Wyszomirski (OKS Start Otwock) 8:20.82

3000 m
1. Angelika Stefańska (OŚ AZS Poznań) 10:02.03
2. Emilia Kondeja 94 (UKS Victoria Józefów) 10:06.95
3. Anna Wójcik 94 (KKS Victoria Stalowa Wola) 10:07.18

400 m
1. Patrycja Wyciszkiewicz 94 (SL Olimpia Poznań) 52.82 RŻ
2. Martyna Dąbrowska 94 (UKS 19 Bojary Białystok) 54.67 RŻ
3. Małgorzata Curyło 94 (MKL Toruń) 55.85

800 m
1. Syntia Ellward (AZS-AWFiS Gdańsk) 2:18.27
2. Martyna Puschhaus (TL Pogoń Ruda Śląska) 2:19.49
3. Patrycja Bujnicka (MLKS Ostróda) 2:20.10

MP_2012__329_.JPG
Syntia Ellward osiągnęła w tym roku minimum na MŚ juniorów w biegu na 800 m, znacznie poprawiając rekord życiowy (2:05.53).

800 m
1. Artur Kuciapski (RKS Łódź) 1:50.24
2. Łukasz Gurtkiewicz (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 1:50.86 RŻ
3. Maciej Nitka (MULKS MOS Sieradz) 1:51.59 RŻ

400 m pł
1. Agnieszka Karczmarczyk (MMKS Gdańsk) 59.22
2. Paulina Mamrot (BKL Bełchatów) 60.48
3. Martyna Polkowska (KS Polonia Pasłęk) 62.11

400 m pł
1. Marcin Młynarczyk (MKS-SMS Victoria Racibórz) 51.82 RŻ
2. Patryk Adamczyk 94 (UKS Kusy Warszawa) 52.46 RŻ
3. Bartłomiej Czajkowski (UKS Kusy Warszawa) 52.71 RŻ

200 m
1. Patrycja Wyciszkiewicz SL Olimpia Poznań    23.73 PB
2.  Angelika Stępień TL Pogoń Ruda Śląska    23.78
3. Natalia Podlaszczak MKL Szczecin    24.38

200 m
1. Karol Zalewski KS AZS UWM Olsztyn    20.99 PB    
2. Przemysław Słowikowski (MMKS Gdańsk)    21.67
3. Rafał Smoleń    (MKS-SMS Victoria Racibórz) 21.71

1500 m
1. Angelika Stefańska OŚ AZS Poznań    4:37.84
2. Martyna Puschhaus TL Pogoń Ruda Śląska    4:41.323
3. Marta Jusińska AKL Ursynów Warszawa    4:43.76
 
1500 m 
1. Łukasz Gurtkiewicz (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 3:54.17
2. Miłosz Borowski (MKS Durasan Płońsk)    3:54.90 PB   
3. Mateusz Wyszomirski (OKS Start Otwock) 3:57.39

110 m ppł
1. Filip Drozdowski (MKL Toruń) 13.75 SB
2. Grzegorz Szade (AZS-AWF Katowice)    14.01
3. Tomasz Kołodziejski    (MKL 12 Jelenia Góra)    14.08 PB

W tym roku przed juniorami bardzo ważna impreza – Mistrzostwa Świata w Barcelonie, które startują już za 14 dni (10-15 lipca). Minima na tę imprezę wypełnili m.in:  Szymon Kulka na 3000 m z przeszkodami, Patrycja Wyciszkiewicz, Patryk Dobek, Rafał Smoleń, Piotr Kuśnierz na 400 m, Syntia Ellward na 800 m.

WSKAŹNIKI PZLA NA MŚ juniorów

PEŁNE WYNIKI