24 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Marriott Everest Run – pierwszy 24-godzinny bieg po schodach


W dniach 24-25 stycznia trwa w Warszawie 24 godzinny bieg po schodach: Marriott Everest Run. LINK DO WYNIKÓW ONLINE.

***

Popularność biegania sprawia, że w kalendarzu imprez sportowych pojawia się coraz więcej nietypowych propozycji dla biegaczy. Liczba zwykłych biegów na 5 lub 10 km jest tak duża, że organizatorzy wymyślają nowe formy zawodów biegowych. Jedną z takich propozycji jest Marriott Everest Run – pierwszy w Polsce 24-godzinny bieg po schodach, który odbędzie się 24 stycznia w Warszawie.

rr44f.jpg

Idea Marriott Everest Run zrodziła się z czyjegoś nieosiągalnego dziś marzenia zdobycia najwyższej góry świata. Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK znalazła sposób na to, żeby spełnić to marzenie w samym centrum Warszawy!

Do wspięcia się na ośmiotysięcznik „wystarczy” 65 wejść na szczyt warszawskiego Hotelu Marriott. Na to wyzwanie uczestnicy będą mieli 24 godziny. Podczas każdego wejścia do pokonania będą 42 piętra (łączna wysokość: 136,5 m) i powrót na dół windą. Przerwy między poszczególnymi wejściami mogą być dowolnie długie. Impreza, która rozpocznie się 24 stycznia 2015 roku o godz. 8:00, pozbawiona jest rywalizacji czasowej – ma formułę wyzwania. Wpisowe każdego uczestnika zostanie przekazane na rzecz Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK – organizatora Marriott Everest Run.

Marriott Everest Run trening fot Jakub Obuch 01
fot. Jakub Obuch

Brzmi ciekawie? Naszym zdaniem tak, choć z pewnością wielu z was może być przerażonych wyzwaniem. Dlatego organizatorzy uspokajają – w imprezie mogą wziąć udział także ci, którzy stawiają sobie mniej spektakularne cele. Będzie można zdobyć m.in. Gubałówkę (9 wejść), Rysy (19 wejść), Mont Blanc (36 wejść) czy choćby Empire State Building (3 wejścia). Swoją próbę sił można zakończyć w dowolnym momencie przed upływem limitu czasu.

Przez 24 godziny do dyspozycji uczestników będą strefy odpoczynku (na górze i na dole), depozyt oraz szatnie i zaplecze sanitarne. W pakiecie startowym każdy otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, chustę wielofunkcyjną, podstawowy zestaw energetyczny oraz kupon na jeden posiłek regeneracyjny.

Wszelkie informacje na temat biegu dostępne są na stronie www.everestrun.pl oraz na Facebooku (www.facebook.com/BiegiNaEverest).

Możliwość komentowania została wyłączona.