65351 home kusanastazja oom23 tk jpg
27 lipca 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maribor: Anastazja Kuś najlepsza w biegu na 400 metrów


Anastazja Kuś zawodniczka AZS UWM Olsztyn zwyciężyła w biegu na 400 metrów podczas rozgrywanego w Mariborze Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży. Jest to już trzeci złoty krążek dla naszej reprezantacji, wywalczony przez polskich lekkoatletów.

W dniach od 23 do 29 lipca 2023 roku w słoweńskim Mariborze trwa 17 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF). Młodzi reprezentanci Polski 21 lipca złożyli uroczyste ślubowanie w Centrum Olimpijskim w Warszawie, po czym kolejnego dnia blisko 30-osobowa reprezentacja naszego kraju wyleciała, aby powalczyć o medale.

Reprezentantka Polski Anastazja Kuś, 26 lipca zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów. Zawodniczka pokonała jedno krążenie stadionu w Mariborze w  czasie 53.21. W trakcie biegu stoczyła intersującą walkę z Turczynką Tulum, która poprawiła swój rekord życiowy i wywalczyła srebrny medal z  czasem 53.32. To trzeci medal i jednocześnie trzeci złoty dla Polski podczas festiwalu młodzieży. Poprzednie dwa triumfy odnieśli panowie – oszczepnik Roch Krukowski i wieloboista Hubert Trościanka.

Pełne wyniki: Maribor

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments