3 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Marcin Chabowski nie wystąpi na IO w Londynie


Na swojej oficjalnej stronie Marcin Chabowski potwierdził informację, do której dotarło bieganie.pl. Maratończyk nie wystąpi na IO w Londynie.

  – Z dużym żalem i smutkiem w sercu muszę poinformować was, iż z powodu kontuzji kolana jestem zmuszony zrezygnować z reprezentowania naszego kraju na XX Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.  Naderwanie i zapalenie wiązadła właściwego rzepki skutecznie uniemożliwia mi bieganie.  Robiłem wszystko co w mojej mocy, aby móc kontynuować trening i wystąpić na IO. Niestety przegrałem z urazem i straciłem szansę, na którą czekałem ostatnie 4 lata. Sport czasem bywa brutalny i takie są jego uroki – napisał maratończyk.

_______________________________________________________________________

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Marcin Chabowski prawdopodobnie nie wystartuje w maratonie podczas IO w Londynie.

6_90.jpg
Marcin Chabowski

Podopieczny Leonida Shvetsova prawdopodobnie zrezygnuje z najważniejszego startu w swoim życiu z powodu przedłużającej się kontuzji kolana. Ta informacja jest na razie nieoficjalna.

Zawodnik Floty Gdynia minimum na IO uzyskał 29.04 w podczas maratonu  Metro Group w Dusseldorfie. Marcin Chabowski zajął wtedy czwarte miejsce z wynikiem 2:10:07, piątym w tabelach historycznych polskiej LA.

Chabowski przed IO trenował we szwajcarskim Sankt Moritz wraz z rekordzistą Polski Henrykiem Szostem. Tam kolano dało o sobie znać i maratończyk nie mógł w trenować na pełnych obrotach.

Tydzień temu w jednym z wywiadów mówił:

-Kontuzja nie jest na tyle poważna, aby wykluczyć mnie ze startu olimpijskiego, ale zabrała mi około dwa tygodnie treningu. Teraz staram się to wszystko odbudować, aby wrócić na jak najwyższy pułap wytrenowania. Jednak już widzę, że trzeba będzie zmodyfikować taktykę na występ na igrzyskach.

Czy mimo problemów Chabowski zaryzykuje swoim zdrowiem i wystąpi w Londynie? Czekamy na oficjalne oświadczenie Marcina Chabowskiego w tej sprawie na jego stronie internetowej.