malgorzata holub kowalik
2 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Małgorzatą Hołub-Kowalik zostanie mamą. Jak mistrzyni olimpijska czuje się w nowej roli?


Jeszcze niedawno zdobywała medale na najważniejszej sportowej imprezie, a teraz przygotowuje się do zupełnie nowej roli. Przed Małgorzatą Hołub-Kowalik najważniejsze, życiowe wyzwanie: nasza słynna biegaczka wkrótce zostanie mamą. Zapytaliśmy naszą mistrzynię jak czuje się w nowej roli.

Maleńkie, sportowe buciki i skarpetki z uroczym napisem 50% mama i 50% tata – to pierwsze dziecięce gadżety, które kupiła Małgorzata Hołub-Kowalik, gdy dowiedziała się, że zostanie mamą. – „Długo czekaliśmy z mężem na ten moment, mieliśmy ochotę skakać z radości” – opowiada mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 m. – „Nie chciałam jeszcze niczego kupować dla maleństwa, w końcu nie znamy jeszcze nawet płci, ale mój mąż już nie mógł się powstrzymać. Na dobry początek mamy więc buciki i skarpetki” – żartuje mistrzyni. Termin porodu już za nieco ponad 5 miesięcy. Maleństwo ma przyjść na świat we wrześniu.

Jak przyszła mama czuje się w błogosławionym stanie? – „Zadziwiająco dobrze, chociaż czuję, że moje ciało się zmienia. Na razie jeszcze nie widać brzuszka, wyglądam, jakbym po prostu za dużo zjadła” – śmieje się Małgorzata Hołub-Kowalik. Jak na sportowca przystało, nasz Aniołek profesjonalnie przygotowuje się do nowej roli. – „Planujemy urządzenie dziecięcego pokoju, kupujemy ubranka. Aktualnie najwięcej czasu zajmuje mi przeglądanie ksiąg imion w poszukiwaniu tego, które mi się najbardziej spodoba. Jeszcze nie mamy faworyta„– dodaje biegaczka.

małgorzata hołub

Mistrzyni składa jeszcze jedną, ważną deklarację. – „Na razie traktuję ciążę jako przystanek w mojej sportowej karierze. Nie powiedziałam przecież jeszcze ostatniego słowa. Paryż wciąż chodzi mi po głowie. Zobaczymy, co czas pokaże. Na razie czuję się dobrze i jestem bardzo aktywna i codziennie staram się trenować w miarę możliwości”  – zapowiada.

31-letnia Małgorzata Hołub-Kowalik to mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4×400 metrów kobiet, a także wicemistrzyni świata w sztafecie 4×400 metrów z 2019 roku i mistrzyni Europy w sztafecie 4×400 metrów z 2018 roku.

Możliwość komentowania została wyłączona.