2 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

LIVE „Wings for Life World Run” – świat w pigułce !


* * *

4 maja rusza nietypowy bieg Wings for Life World Run. Dlaczego nietypowy? Otóż jest to chyba jedyny na świecie wyścig, w którym to meta będzie gonić biegaczy. Uczestników imprezy, która w Polsce odbędzie się w Poznaniu, zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na jej temat, a kibiców zaprosić do oglądania wideo relacji "na żywo" na naszej stronie.

Wings%20for%20Life%20World%20Run%20 %20format%20sportowy%20fot.%20Philipp%20Schuster Red%20Bull%20Content%20Pool 1
fot. Philipp Schuster Red Bull Content Pool

Wings for Life World Run jest całkowicie nową formą imprezy – nigdy wcześniej nie było podobnej, ani w biegach, ani w żadnej innej dyscyplinie sportu. Jest to ogólnoświatowe wydarzenie, w którym uczestnicy, na prawie czterdziestu trasach na całym świecie, biegną dokładnie w tym samym czasie. 100% przychodów z tej imprezy zostanie przekazane fundacji Wings for Life, która finansuje badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Bieg zjednoczy sportowców z całego świata, pobiegną oni dla tych, którzy biegać nie mogą.

Polska edycja Wings for Life World Run startuje z Poznania, z popularnej Malty. Skąd uczestnicy ruszają przez centrum miasta, a następnie Ostrów Tumski w kierunku Gniezna – pierwszej stolicy kraju. Zawodnicy będą mogli podziwiać piękne, naturalne tereny Wielkopolski. Najlepsi z zawodników dotrą do Jeziora Lednickiego, okrążą go i będą kierować się znowu w stronę Poznania, biegnąc tak daleko jak mogą… zanim doścignie ich ruchoma linia mety.

Trasa i Miasteczko startowe

trasa

miasteczko startowe

Program minutowy

Niedziela, 4 maja

08:00 – 10:30 – godziny otwarcia biura zawodów, gdzie będzie można odebrać pakiet i numer startowy.

09:00 – 11:30 – godziny otwarcia szatni.

10:30 – 11:30 – czas na ustawienie się uczestników w strefach startowych.

10:45 – 11:00 – spotkanie kapitanów (w okolicach strefy startów): Beata Sadowska, Adam Małysz, Jerzy Skarżyński, Szymon Godziek ze swoimi drużynami. W ramach spotkania drużynowego biegacze będą mogli poznać się ze swoim idolem, porozmawiać o biegu i wspólnym zaangażowaniu w ideę biegu.
 
11:30 – 11:40  – ogólna rozgrzewka w strefach startowych.
 
11:40 – 11:50 – briefing uczestników w strefach startowych z Dyrektorem Sportowym.
 
12:00 – START BIEGU!
 
12:30 – Start samochodu pościgowego.

To właśnie Samochód jadący za uczestnikami będą wyznaczać linię mety. Tempo samochodów pościgowych  na całym świecie będzie zwiększało się w określonych odstępach czasowych, zgodnie ze ściśle wyznaczonym harmonogramem. W chwili, gdy samochód minie biegacza lub biegaczkę odpadają oni z rywalizacji. Najlepsi mogą przebiec nawet 75 km. Kierowcą Samochodu Pościgowego w Polsce będzie kierowca rajdowy Michał Kościuszko!

Zawodnicy po ukończonym biegu będą wracać do Miasteczka Startowego, aby odebrać medale i wspólnie oczekiwać na zwycięzców polskiego biegu: najdłużej uciekających przed Samochodem Pościgowym: kobietę i mężczyznę.
 
Śledź relację na bieganie.pl i w telewizji
 
Relację z Wings of Life World Run (transmisja obejmować będzie relacje z biegów z całego świata) można śledzić na żywo na bieganie.pl, natomiast relację z krajowych zawodów, które odbędą się w Poznaniu, oglądać na żywo będzie można, od godziny 11:50 w telewizji TVN24! Wszystkich również serdecznie zapraszamy do stolicy Wielkopolski, gdzie wspólnie będzie można oglądać bieg na telebimie, a także obejrzeć pokazowy mecz rugby na wózkach, zorganizowany przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji. 
 
Warto dodać, że osoby, które nie zdążyły zarejestrować się online, będą mogły w sobotę w Biurze Zawodów w godzinach od 10:00 do 18:00 zapisać się do biegu. Taka możliwość jest również w niedzielę od 8:00 do 10:00 jednak liczba miejsc, jak i pojemność Biura Zawodów są ograniczone. Ochotnicy muszą mieć ze sobą dowód tożsamości oraz 120 zł, by wpłacić opłatę startową (płatność tylko gotówką). Całość zebranych funduszy, zostanie przekazana na badania, które mają za zadania znaleźć metodę leczenia uszkodzonego rdzenia kręgowego. Właśnie ten cel – jest magnezem, który jednoczy ludzi na całym świecie.

Więcej informacji na: http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.