Zdjecie WhatsApp 2023 11 09 o 12.44.30 413662f3
12 listopada 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kulisy największego maratonu na świecie i debiut maratoński Joanny Jóźwik i Adama Kszczota


Zapraszamy was dzisiaj za kulisy największego maratonu na świecie – TCS New York City Marathon 2023, w którym zadebiutowali Joanna Jóźwik i Adam Kszczot. Przeżyjcie z nami ostatnie godziny przed startem naszych reprezentantów i towarzyszące temu emocje: nutkę niepewności i zdenerwowania, ale i ekscytację związaną z udziałem w tak ważnym w świecie biegowym wydarzeniu. Nad przebiegiem tych kluczowych chwil czuwa rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost, który sprawdza, jak przyszli maratończycy spędzają ostatnie godziny przed startem, czy są gotowi na tak wielki wysiłek, jak się czują, ale też… kto ma większy porządek w pokoju.

Następnie przenosimy się do strefy startowej, gdzie możecie poczuć ekscytującą atmosferę największego maratonu świata i emocje towarzyszące dziesiątkom tysięcy maratończyków przed biegiem.

Zobaczycie tłumy kibiców i morze biegaczy znoszących trudy maratońskiego znoju. Maraton to bieg, który każdemu daje się we znaki, tym bardziej na wymagającej trasie w Nowym Jorku.

Zobaczcie raz jeszcze dramatyczny finisz Adama Kszczota, który niezwykle zmęczony i z wielkim wysiłkiem dotarł do mety, spełniając swoje wielkie marzenie stania się maratończykiem.

Nasi debiutanci dzielą się też z nami swoimi wrażeniami. Opowiadają, jak się czuli w trakcie biegu i już po przebiegnięciu linii mety. Zmęczeni, ale jakże szczęśliwi wrócili z Nowego Jorku z nowymi doświadczeniami i niezapomnianymi wspomnieniami.

Maraton w Nowym Jorku jest największy na świecie, ma wyjątkowych kibiców i atmosferę, przez co rozpala marzenia biegaczy z każdego zakątka globu. Cieszymy się, że możemy podzielić się z wami tą niesamowitą przygodą. Poczujcie się jak część naszej ekipy, przeżywając razem z nami każdy krok tej niezapomnianej podróży!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom Ry Md
Tom Ry Md
6 miesięcy temu

Brawo…

Edek
Edek
6 miesięcy temu

Mam na koncie 25 maratonów ale NY jest naprawdę niesamowity. Całe miasto żyje tymi zawodami. Polecam spróbować i samemu poczuć ta atmosferę.😀

Maciej
Maciej
6 miesięcy temu

Tylko jak zdobyc pakiet startowy

Grzegorz
Grzegorz
6 miesięcy temu

Super relacja z tego fantastycznego Maratonu i nie spodziewałem się… ale 9minuta 7 sekunda filmu wyprzedzam Profesora na 2 metry przed metą 😀 – Czerwona koszulka i białe rękawki.

Last edited 6 miesięcy temu by Grzegorz