13 września 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Krakow Business Run – start już w niedzielę


Pierwszą edycję sztafetowego biegu Kraków Business Run zupełnie nieoczekiwanie wygrała sztafeta…. Bieganie.pl. Więcej wkrótce. 

Już w najbliższą niedzielę 16 września, o godzinie 10:00 rozpocznie się Krakow Business Run. To pierwsza edycja charytatywnego biegu sztafetowego, w którym wystartuje ponad 1000 zawodników z blisko 100 firm. Imprezie towarzyszy piknik rodzinny oraz ciekawe koncerty na krakowskim Rynku Głównym.

mapa businesPierwsza krakowska sztafeta biznesowa wystartuje już w niedzielę o godzinie 11:00 z Rynku Głównego (od strony Ratusza). Pobiegnie w niej 205 pięcioosobowych zespołów, czyli aż 1025 biegaczy, którzy reprezentują 95 małopolskich firm. Do biegu więcej niż po pięć zespołów zgłosiło osiem firm: UBS – 16, Capgemini – 13, BPH S.A. – 11, Comarch – 9, IBM BTO – 8, Luxoft – 7, Motorola Solutions Systems – 6, Brown Brothers Harriman – 6.

Jak mówi Wojciech Liszka z Radisson Blu Hotel Kraków – „Już teraz możemy powiedzieć, że Krakow Business Run to wielki sukces – widząc jak duże jest zainteresowanie biegiem, w ostatniej chwili udało się przenieść start i metę na krakowski rynek, a przy dużej skali tego wydarzenia udało się utrzymać jego doskonałą rangę”.

Wszyscy biegacze już w najbliższą niedzielę pobiegną 3,8 kilometrową trasą wokół Plant, by w ten sposób pomóc Justynie Topa – podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W wyniku ciężkiej choroby w dzieciństwie straciła ona nogę i od tego czasu porusza się o kulach. Proteza, która zostanie sfinansowana z opłat wpisowych pozwoli jej na normalne życie. Justyna tak dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w bieg: „ (…) Ksiądz Jan Twardowski napisał w jednym ze swoich wierszy: „Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno”. Dla mnie to okno otworzył, kiedy pomógł mi wstać ze szpitalnego łóżka, a teraz otwiera je szerzej i za tym oknem postawił wielu dobrych ludzi, którym nie jest obojętny mój los, którzy całym sercem zaangażowali się, aby mi pomóc. Wyrażam za to Państwu wielką wdzięczność”.

W czasie gdy biegacze będą okrążali Planty, na Rynku Głównym już od godziny 10:30 będzie trwał rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz koncerty.

O godzinie 13:00 zagra gwiazda programu „Must Be The Music” – Teddy Jr. Następnie o 14:00 pałeczkę przejmie zwycięzca programu „X Factor” Dawid Podsiadło z zespołem Curly Heads, a po 15:00 na scenie pojawi się krakowska artystka o kryształowym głosie – Pati Sokół.

marzenaNa najmłodszych czeka Kangurowe Przedszkole, a w nim zawody sportowe z nagrodami – rozgrywki z dużą piłką, pingwini bieg, będzie też można zaprojektować i wykonać własną koszulkę sportową.

Gościnną prowadzącą Krakow Business Run będzie Marzena Rogalska, a towarzyszyć jej będą Janusz Łopuch i Kamil Karwel. O oprawę muzyczną i efekty dźwiękowe zadba Dominik Hałgas, czyli DJ Hugo.

Punktualnie o 11:00 sygnał do startu dadzą Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Magdalena Sroka oraz Jasiek Mela – Prezes Fundacji Poza Horyzonty.

Jak powiedziała nam Zastępca Prezydenta Magdalena Sroka „W naszym mieście jest już kilka dużych imprez sportowych, jednak takiej jak ta nigdy jeszcze nie było – nie tylko u nas ale i w Polsce. Organizatorom z dużym sukcesem udało połączyć współpracę biznesu z sektorem publicznym. Ale szczególną uwagę trzeba zwrócić na fakt, że to jedyne takie wydarzenie, które w jednym wspólnym celu charytatywnym zmobilizowało do biegania i zdrowego stylu życia blisko 100 firm z naszego regionu i ponad 1000 osób. Dla niektórych to pierwsze kilometry przebiegnięte w jakimkolwiek konkursie. Dzięki Wam nasze miasto staje się jeszcze lepszym miejscem – do mieszkania, pracy i do życia. Tym samym sztafeta biznesowa Krakow Business Run stała się nowym, wartościowym narzędziem w promocji gospodarczej Krakowa”.

PROGRAM IMPREZY – 16 września 2012

  9:00 – otwieramy biuro zawodów na Rynku Głównym
10:00 – obowiązkowa odprawa wszystkich kapitanów drużyn
10:30 – uroczyste otwarcie Kraków Business Run
10:45 – wspólna rozgrzewka

11:00 – start Kraków Business Run
Około 13:15 – ogłoszenie zwycięzcy

zesp113:45 – koncert zespołu Teddy Jr.
  Teddy Jr. – Gwiazda programu “Must Be the Music”. To holenderski artysta, muzyk i performer. Razem ze swoim krakowskim zespołem łączą muzykę folk i grunge przy pomocy instrumentów akustycznych, takich jak wiolonczela, mandolina, gitara, akordeon oraz walizka. Od wiosny 2009 Teddy Jr. przemierzył Holandię (gdzie występował m. in. jako support zespołu New Model Army), Francję i Niemcy, by w końcu osiąść w Polsce.

14:20 – koncert zespołu Curly Heads zesp2
  Wokalistą zespołu Curly Heads jest Dawid Podsiadło, zwycięzca programu „X Factor”. Zespół tworzy muzykę z pogranicza brytyjskiego pop rocka. Muzycy łączą niesamowitą energię z niezwykle ciekawymi melodiami i wręcz poetyckimi tekstami. Najbliższe ich sercom są zespoły takie jak Arctic Monkeys czy Muse. Wszystko to idealnie łączy się z magicznym wokalem Dawida, który został doceniony przez Kubę Wojewódzkiego, Tatianę Okupnik oraz Czesława Mozila w programie „X Factor”, gdzie doszedł na sam szczyt.

15:00 – konert Pati Sokół i DJ Seb zesp3
   Jedyna Polka pracująca z nauczycielem Michaela Jacksona i Steviego Wondera. Jedna z niewielu na świecie o tak wysokim głosie, fachowo nazywanym sopranem koloraturowym. Pati lada dzień wydaje swój nowy singiel pt. „Let’s get naked”. Tymczasem na koncertach w Stanach i w Europie umila czas publiczności repertuarem największych gwiazd oraz swoimi autorskimi kompozycjami.

15:30 – zakończenie Kraków Business Run

Po więcej informacji zapraszamy na: krakowbusinessrun.pl

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Możliwość komentowania została wyłączona.