17 września 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Krakow Business Run – ponad tysiąc osób pobiegło po protezę


16 września odbył się Krakow Business Run. Najszybciej trasę sztafety pokonało pięciu biegaczy z portalu Bieganie.pl! Oprócz naszej reprezentacji po protezę nogi dla Justyny Topa – podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty wystartowało ponad tysiąc osób, a na krakowskim Rynku Głównym kibicowało im kilkakrotnie więcej. 

IMG 0366
Krakow Business Run wystartował z krakowskiego rynku w niedzielę – 16 września, punktualnie o godzinie 11:00. To charytatywny bieg w formie sztafety, do którego swoje pięcioosobowe drużyny zgłosiło 95 firm. Trasę wokół Plant o łącznej długości 19 kilometrów – czyli po 3,8 kilometra dla każdego zawodnika – najszybciej pokonała drużyna reprezentująca portal Bieganie.pl. Na całość dystansu wystarczyła im jedna 1 godzina, 13 minut i 50 sekund. Kolejna okazała się reprezentacja Uniwersytetu Pedagogicznego (1 godzina 14 minut i 3 sekundy) oraz Banku BPH (1 godzina, 15 minut 43 sekundy). Kolejni byli biegacze reprezentujący Radisson Blu Hotel Kraków, Antenna Volantis oraz Ericpol. Oprócz nich w pierwszej edycji krakowskiej sztafety biznesowej wystartowało ponad tysiąc osób. Dochód z biegu został przeznaczony na rzecz podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Justyny Topa. Ogromnie wzruszona Justyna tak dziękowała zgromadzonym: Trudno mi wyrazić jak bardzo jestem wdzięczna ludziom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie i sfinansowanie tej imprezy, a jeszcze bardziej wszystkim biegaczom, którzy są tutaj dzisiaj. Wasz wysiłek, poświęcenie i dobre serca są czymś wspaniałym, za co jestem ogromnie wdzięczna i czego nigdy w życiu nie zapomnę. Każdemu z Was chciałabym popatrzeć w oczy i powiedzieć dziękuję”.
IMG 0489
Wśród biegaczy, którzy zgłosili się do startu wiele drużyn pobiegło po prostu dla Justyny, wiele dla dobrego wyniku. Bardzo duża część z nich zaangażowała się w akcję dodatkowej kwesty uruchomionej na stronie www.krakowbusinessrun.pl. Zebrano w ten sposób kwotę równą 16 249,32 złotych, największą część bo aż 2 677 zł zebrały we wspólnej akcji trzy drużyny z firmy Hitachi Data Systems. Następna – firma Google zebrała 1 730 zł. Środki te trafiły bezpośrednio na konto Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty i pomogą kolejnym jej podopiecznym. Sam Jasiek Mela tak mówi o całym wydarzeniu: Organizatorzy tej imprezy – zarówno Fundacja jak i UBS, krakowski Radisson Blu, Luxoft, ZiS i Miasto Kraków skoczyli na bardzo głęboką wodę i to niesamowite jak wielu dobrych, otwartych ludzi udało się im dziś zebrać na krakowskim rynku. To wspaniałe że możemy tutaj połączyć sport z akcją charytatywną. W obliczy trudu z jakim nasi podopieczni codziennie się borykają oraz nadziei na lepsze życie jakie daje każda zakupiona proteza jestem Wam ogromnie wdzięczny. Krakow Business Run jest czymś naprawdę barzdo potrzebnym.

IMG 0537
Już niedługo rozpoczną się przygotowania do kolejnej edycji Krakow Business Run, tymczasem wyniki tegorocznej, a także galeria zdjęć, dostępne są na stronie www.krakowbusinessrun.pl.
Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Możliwość komentowania została wyłączona.