new balance 880
 
5 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kontrowersyjna dyskwalifikacja Kima Collinsa


Mistrz świata z 2003 roku w biegu na 100 m Kim Collins (2003 r.) reprezentujący w Londynie karaibskie państewko St. Kitts i Nevis został wykluczony z sobotnich eliminacji, ponieważ odwiedził żonę w hotelu i nocował poza wioską olimpijską.

kim_1.jpg
Kim Collins (źródło: Facebook/Kim Collins)

O decyzji komitetu olimpijskiego swego kraju 36-letni Collins poinformował na portalu społecznościowym. Zapowiedział, że więcej nie wystąpi w barwach swego kraju: "W Meksyku (panamerykańskie igrzyska z 2011 r. – PAP) po raz ostatni reprezentowałem swój kraj" – napisał.

"Nie będę oglądał biegu na 100 m w telewizji. Muszę wracać. Nie przyjechałem do Londynu w celach turystycznych" – dodał rozżalony biegacz, będący w swym kraju legendą, po raz piąty startujący w zawodach olimpijskich.

Finał biegu mężczyzn na 100 m przewidziany jest w niedzielę.

Nie wiadomo, czy Collins stawi się do biegów na 200 m i 4 x 100 m, w których także był przewidywany. Według niektórych doniesień zawodnik jest już w drodze do domu.

W wywiadzie dla BBC zaznaczył, że z eliminacji do biegu na 100 m nie wycofał się walkowerem, lecz został dyscyplinarnie usunięty. "Chcą, bym przedkładał krajową reprezentację nad żonę. Nic z tego (…) Może ten medal był nie dla mnie" – powiedział pod adresem władz sportowych St. Kitts i Nevis.

Komitet olimpijski St. Kitts i Nevis wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że Collins nie uczestniczył w treningach, nie odpowiadał na wiadomości zostawione na jego skrzynce głosowej, ani na maile, a w piątek zignorował wezwanie do osobistego stawienia się do rejestracji do biegu na terenie wioski olimpijskiej.