21 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

KONKURS – Wygraj „9.58” – biografię Usaina Bolta


Znamy wyniki konkursu gdzie do wygrania była książka, autobiografia Usaina Bolta. Suma trzech najlepszych wyników to było: 00:59,49!

Zwycięzcami zostali (pokazujemy ich typowania):

00:59,49 Jerzy Tuszyński
00:59,50 Marek Czuku
00:59,51 Maciej Górzyński
00:59,47 Tomasz Łakomski
00:59,53 Marek Foksa

Gratulujemy, książki przyślemy pocztą.

***

W sobotę (17 sierpnia) o 18:10 podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce odbędzie się finałowy bieg na 200 m. Oszacuj jaka będzie suma czasów osiągnięta przez trzech pierwszych sprinterów i wygraj, przedpremierowo, jedną z trzech autobiografii Usaina Bolta – „9.58”

BOLTD

Czy Usainowi Boltowi uda się powtórzyć osiągnięcie z finałowego biegu na 100m i sięgnie w Moskwie po swój drugi złoty medal? Jeśli nie on…to kto? 🙂

No właśnie – zabawmy się w proroków. Weź udział w naszym konkursie – wytypuj sumę czasów trzech medalistów biegu na 200m Panów. Trzy osoby, które najmniej się pomylą wygrywają autobiografię Usaina – 9.58.

Zasady konkursu:

1. Wytypuj sumę wyników jakie uzyskają na mecie trzej pierwsi biegacze w finałowym biegu na 200 metrów Panów (17 sierpnia, sobota, 18:05) w ramach Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2013 (można podawać setne części sekundy, prosimy pilnować właściwego formatu mm:ss.00).
2. Oddawanie głosów kończy się 17 sierpnia o godzinie 16:00.
3. Pięć osób które pomylą się najmniej (liczymy błąd względny) wygrywa autobiografię Usaina Bolta.
4. W przypadku większej liczby osób których odpowiedź będzie równie dobra decyduje kolejność odpowiedzi.

Formularz konkursowy

O książce „9:58”:

Usain Bolt to w tym momencie najszybszy człowiek na świecie. Świadczą o tym liczne złote medale oraz kilka rekordów świata w biegu na różnych dystansach. Z sylwetką Bolta można zapoznać się dzięki wydawnictwu SQN, którego nakładem ukaże się wkrótce książka 9.58 – Autobiografia najszybszego człowieka na świecie. Premiera została wyznaczona na 14 sierpnia 2013 roku.

Okładka książki „9.58”

Jamajski sprinter przebiegł długą drogę od sennej wioski Sherwood Content do wspaniałych sukcesów na Olimpiadach i mistrzostwach świata. Usain Bolt w swojej autobiografii szczerze opowiada o rodzinie, przyjaciołach, świecie imprez i szybkich samochodów, a także zdradza przepis na pozostanie wiernym swojej pasji.

Osiem dni. Trzy złote medale. Trzy rekordy świata. Jeden niezwykły człowiek. Życie Usaina Bolta, a także cały świat sportu już nigdy nie będą takie same. 16 sierpnia 2008 roku, XXIX Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, stadion Bird’s Nest. 91 tysięcy widzów i niewyobrażalne tłumy przed telewizorami. Właśnie trwa finał biegu na sto metrów. Wystrzał pistoletu startowego powoduje natychmiastowe uruchomienie tysięcy fleszy. Dokładnie 9,69 sekundy później młody Jamajczyk przekracza linię mety, pewnie zmierzając po złoty medal i swoje przeznaczenie. Cztery dni później Bolt zdobywa także złoto w biegu na dwieście metrów, ustanawiając nowy rekord świata – 19,3 sekundy. Ma to miejsce w noc przed jego dwudziestymi drugimi urodzinami. Następnie, 22 sierpnia, prowadzi drużynę narodową Jamajki po kolejny sukces, tym razem w sztafecie 4×100 metrów. Pobija wówczas kolejny rekord świata. Usain Bolt ponownie podniósł poprzeczkę w biegu na sto i dwieście metrów podczas Mistrzostw Świata w Berlinie, gdzie uzyskał odpowiednio 9,58 oraz 19,19 sekundy.

 a

9.58 to historia Usaina Bolta zilustrowana dziesiątkami starannie dobranych fotografii. To opowieść o chudym dzieciaku z Trelawny, skąd pochodzą podobno najlepsze słodkie ziemniaki na świecie, historia o dorastaniu upływającym na grze w krykieta i piłkę nożną w palącym jamajskim słońcu. Bolt zaprasza nas do sennej wioski Sherwood Content, z której pochodzi, przedstawia swoją rodzinę i przyjaciół, dzieli się urokami świata imprez i szybkich samochodów, a także zdradza, w jaki sposób zdołał pielęgnować swoją pasję, a w końcu zostać najszybszym człowiekiem na świecie.

Strona wydawcy: www.wsqn.pl 

Możliwość komentowania została wyłączona.