21 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mo Farah z tytułem szlacheckim?


Czy już wkrótce pisząc o Mo Farahu będziemy dodawali przed jego nazwiskiem tytuł Sir? Ostatnie osiągnięcia Brytyjczyka na mistrzostwach świata w Moskwie oraz świetny występ na Igrzyskach w Londynie sprawiły, że jego szanse na przyznanie tytułu szlacheckiego wzrosły.

mo farah 1
Mo Farah celebruje zwycięstwo w Londynie (fot. Tab59, Flickr.com)

Farah przeszedł do historii brytyjskiego sportu po tym, gdy został pierwszym reprezentantem tego kraju, który wywalczył dwa złote medale w biegach długich, zarówno na mistrzostwach świata, jak i igrzyskach olimpijskich. 

– Podwójne mistrzostwo świata i podwójne mistrzostwo olimpijskie to wielkie osiągnięcia sportowe – mówi David Cameron, premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który w pełni poparł nadanie Farahowi tytułu szlacheckiego. – Jeżeli komisja wyróżnień (przewodniczy jej Sebastian Coe) zarekomenduje go do nadania rycerstwa, przyjmę to z zadowoleniem.

Brytyjczyk był kandydatem do otrzymania tytułu szlacheckiego już w ubiegłym roku po udanych dla niego Igrzyskach w Londynie, jednak ostatecznie nie został odznaczony. Teraz jego szanse są dużo większe i być może Farah już w przyszłym roku dołączy do grona osób, którym nadano angielski tytuł honorowy.

Mo Farah na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata w Moskwie wywalczył dwa złote medale. Najpierw okazał się najlepszy w biegu na 10000 m, by po sześciu dniach powtórzyć sukces na dystansie o połowę krótszym.

Źródło: telegraph.co.uk