wngs
7 maja 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kasia Szkoda wygrywa globalną rywalizację Wings for Life!


Polacy podtrzymali znakomitą passę występów w zawodach Wings for Life World Run. Po Dominice Stelmach, która wygrywała w 2017 roku, kolejną zwyciężczynią globalnej rywalizacji została Kasia Szkoda. Poznanianka przebiegła 55,07km. W rywalizacji mężczyzn najszybszy na poznańskiej trasie był Dariusz Nożyński, który pokonując 68,3km zajął drugie miejsce na świecie.

Rywalizacja mężczyzn rozpoczęła się od prowadzenia czwórki zawodników. W prowadzącej grupie biegli Paweł Krochmal, Błażej Brzeziński, Dariusz Nożyński oraz Dawid Hartleb. Pierwszy około 30-go kilometra odpadł prowadzący większość dystansu Paweł Krochmal, a na prowadzenie wyszedł Błażej Brzeziński, który oderwał się od rywali i własnym tempem ruszył do przodu. Przez następne 20 kilometrów nic się nie zmieniało, jednak przed 50 kilometrem trasy Brzezińskiego dogonił Nożyński i to on samotnie rozpoczął walkę z trudami trasy.

Ostatecznie Błażej Brzeziński pokonał 63,1 kilometra, co dało mu 4 miejsce na świecie. Dariusz Nożyński przebiegł 68,3km (w ubiegłym roku było to 63,9km). Najdłuższy dystans w tegorocznej edycji przebiegł znakomity Japończyk Jo Fukuda z dystansem 69 kilometrów.

Najlepsi mężczyźni na świecie Wings for Life 2023:

MscImię i nazwiskoIlość Kilometrów
1Jo Fukuda69
2Dariusz Nożyński68,3
3Andrei Bogaci63,1
4Błażej Brzeziński63,1
5Wojciech Kopeć62,1

Wśród kobiet rywalizacja nie była aż tak zacięta, a Kasia Szkoda od początku narzuciła sobie najmocniejsze tempo wśród wszystkich rywalek. Jej pojedynki były tylko wirtualne: Dominika Stelmach w Gruzji, Patrycja Talar w Szwajcarii oraz Veronika Mutsch w Austrii. Wszystkie te panie nie były jednak w stanie przebiec tylu kilometrów, ile udało się Kasi w Poznaniu.

Kasia Szkoda biega od 7 lat, to zawodniczka z maratońskim rekordem życiowym 2:42.59 (jej jedyny start na królewskim dystansie), który uzyskała w ubiegłym roku w Walencji. Poznannianka w tym roku uczestniczyła między innymi w półmaratonie w Poznaniu, gdzie uzyskała 1:17:56. Podczas zeszłorocznej edycji przebiegła 47 kilometrów, a w tym roku została globalną zwyciężczynią Wings for Life.

Najlepsze kobiety na świecie Wings for Life 2023:

MscImię i nazwiskoIlość Kilometrów
1Kasia Szkoda55
2Veronika Mutsch49,8
3Dominika Stelmach49
4Patrycja Talar48,7
5Sandra Urach48,2

Wyniki biegu

Partnerem technicznym biegu Wings for Life była marka New Balance.

wings

Możliwość komentowania została wyłączona.