15 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już w ten weekend, Testy Coopera dla Wszystkich w 7 miastach Polski


kyp 200Jak co roku jesienią, w całym kraju organizowany jest cykl masowych testów Coopera pod nazwą: Test Coopera dla Wszystkich. W najbliższy weekend w kilku miastach Polski takie testy się odbędą. 


Test Coopera to próba pokonania maksymalnie dużego dystansu w ciągu 12 minut. Zazwyczaj takie testy kończą się przekazaniem uczestnikom informacji o tym, jak plasują się na tle tak zwanej populacji.

Adam Klein, Bieganie.pl: "Kiedy byłem jeszcze dzieckiem, takie podejście mi wystarczało. Robiło się Test Coopera, otrzymywało tabelkę i problem z głowy na rok lub kilka lat. Ale teraz, gdybym coś takiego robił,  chciałbym wiedzieć co mam robić dalej. A Test Coopera nadaje sie idealnie nie tylko do sprawdzenia swojej formy ale także do tego, aby na nim bazować swój trening. My od jakiegoś czasu próbujemy przekonywać czytelników do tego, że z Testu Coopera można wywnioskowac znacznie więcej, że można wykorzystać go do wyznaczenia intensywności treningowych, temp treningowych, które można używać na treningach. "


treningtest coopera main

Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy BROSZURĘ>>>, która powinna pomóc wam w interpretacji wyników, jak i aplikację treningową KNOWYOURPACE>>>, która w tym momencie działa tylko na telefonach z Androidem.

Poniżej lista Testów Coopera jakie odbędą się w najbliższy weekend. Szczegóły na kalendarzbiegowy.pl

cooper mapa 1000

Możliwość komentowania została wyłączona.