3 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jóźwik, Kszczot i Swoboda startują w Düsseldorfie


Joanna Jóźwik, Adam Kszczot i Ewa Swoboda wezmą dziś (środa, 3 lutego) udział w PSD Bank Meeting w Düsseldorfie. Transmisję z zawodów przeprowadzi Eurosport 1. Początek relacji o godzinie 19:00.

W jak doskonałej formie jest Ewa Swoboda wszyscy wiemy. W ubiegłym tygodniu w Luksemburgu ustanowiła znakomity rekord Polski w biegu na 60 m – 7.13 (przeczytaj więcej o tym wydarzeniu: Ewa Swoboda z rekordem Polski). Dziś będzie miała szansę na poprawienie tego rezultatu ponieważ w Düsseldorfie ponownie zmierzy się z dystansem 60 m (eliminacje o 19:45, finał o 20:49).

Mniej wiemy o dyspozycji naszych 800-metrowców. Zarówno dla Joanny Jóźwik, jak i Adama Kszczota bieg w Niemczech będzie pierwszym w tegorocznym sezonie. Dotychczasowe ich biegi w Düsseldorfie wskazują jednak, że możemy spodziewać się dobrych wyników.

Przypomnijmy, Kszczot to prawdziwy król tego mityngu. Nie przegrał w nim od 2012 roku. Do niego należy także rekord imprezy – 1:45.42. Joanna Jóźwik to natomiast druga zawodniczka z ubiegłego roku.

Rywalami wicemistrza świata będą w tym roku Piere-Ambroise Bosse, Alfred Kipketer i Mark English, zaś główną przeciwniczką Joanny Jóźwik będzie Selina Büchel – ubiegłoroczna zwyciężczyni.

Na bieżni hali w Düsseldorfie zobaczymy także Karolinę Kołeczek, która wystartuje w biegu na 60 m przez płotki. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza biegami z udziałem Polaków ciekawie zapowiadającym się wyścigiem jest bieg mężczyzn na 3000 m z udziałem wielu dobrych biegaczy. Na liście startowej znajdują się m.in. Caleb Ndiku, Edwin Soi, Isiah Koech, Yenew Alamirew, Paul Kipsiele Koech, Augustine Choge. 

Ponadto w biegu na 60 m pobiegną Michael Rodgers i Kim Collins, natomiast na 1500 m wystartuje Silas Kiplagat.

Bezpośrednią, dwugodzinną transmisję z mityngu w Niemczech przeprowadzi Eurosport 1. Początek o godzinie 19:00.

Lista startowa: http://www.psd-bank-meeting.de/
Program minutowy: http://livecache.sportresult.com/

Możliwość komentowania została wyłączona.