2 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Joanna Jóźwik nie zwalnia tempa

Joanna Jóźwik nie zwalnia tempa. W czwartek zajęła czwarte miejsce podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu przegrywając tylko z medalistkami z Rio de Janeiro. Uzyskany przez Polkę czas – 1:58.21 – jest jej drugim wynikiem w karierze.

Mityng w Zurychu to obok zawodów w Brukseli jeden z ostatnich akordów tegorocznego cyklu Diamentowej Ligi. Nic więc dziwnego, że na start w Szwajcarii zdecydowało się wielu najlepszych obecnie specjalistów w poszczególnych konkurencjach. Dowodem tego była chociażby obsada biegu na 800 m z udziałem reprezentantki Polski.

Joanna Jóźwik w finale olimpijskim zajęła piąte miejsce. W Rio lepsze od naszej zawodniczki okazały się Caster Semenya, Francine Niyonsaba, Margaret Wambui i Melissa Bishop. Wszystkie w czwartek stanęły na starcie mityngu w Zurychu. Ten bieg miał być więc sporą okazją do rewanżu za Igrzyska, tymczasem – przynajmniej jeżeli chodzi o obsadę podium – nic się nie zmieniło. Bieg wygrała Semenya przed Niyonsabą i Wambui. Zmiany personalne miały miejsce dopiero od miejsca czwartego.

Dla nas najważniejszą zmianą w stosunku do finału olimpijskiego jest oczywiście wyższa lokata Joanny Jóźwik. Polka zajęła w czwartkowym biegu czwarte miejsce z bardzo wartościowym wynikiem 1:58.21. Dzięki temu Polce udało się wyprzedzić nie tylko czwartą w Rio Melissę Bishop, ale także m.in. mistrzynię świata z Pekinu Marinę Arzamasową oraz mistrzynię świata z Moskwy Eunice Sum.

Czas 1:58.21 uzyskany przez Jóźwik jest jej drugim wynikiem w karierze. Szybciej biegała tylko we wspomnianym finale olimpijskim – 1:57.37. Poniżej zestawienie 10 najlepszych wyników Polki w karierze uzyskanych na dystansie 800 m.