6 kwietnia 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jatomi Champions – ciekawa propozycja dla zawodników wyczynowych


Na specjalnej konferencji w Warszawie, sieć siłowni Jatomi Fitness, zaprezentowała ciekawy program dla biegaczy wyczynowych: Jatomi Champions. Ma być to program wsparcia treningowego dla młodych sportowców opracowany przez sieć Jatomi Fitness.

Inicjatywa adresowana jest do reprezentantów Polski we wszystkich dyscyplinach sportu, startujących w zawodach rangi międzynarodowej. To właśnie z myślą o przyszłych mistrzach olimpijskich sieć Jatomi Fitness udostępnia wszystkie swoje kluby i umożliwia bezpłatne korzystanie z całej ich infrastruktury, bez ograniczeń czasowych. 

jatomi 680 1


Pomysł powstał przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Rio – wyjaśnia Trevor Brennan, CEO Jatomi Fitness – Znamy potencjał polskich sportowców, wiemy ile wysiłku i pasji wkładają w treningi. Niestety znamy również smutną prawdę o niewystarczających warunkach treningowych, z jakimi się mierzą. Widząc ich potencjał oraz możliwości, jakie oferują kluby Jatomi zadecydowaliśmy, że chcielibyśmy zaproponować im program wsparcia na najwyższym, światowym poziomie. Tak narodził się pomysł na program Jatomi Champions, który – mamy nadzieję – w dłuższej perspektywie przełoży się na zwiększenie szans naszych zawodników w walce o medale.
Akcją objęte są nie tylko same siłownie, ale także wszystkie prowadzone przez placówki zajęcia grupowe i wydarzenia specjalne oraz dostępne w klubach strefy relaksu i networkingu. Każdy ze sportowców objętych programem ma także możliwość włączenia do niego swojego trenera.
Obecnie w klubach Jatomi na terenie całego kraju trenuje już 35 podopiecznych reprezentujących różne dyscypliny sportu: od karate, przez wioślarstwo po gimnastykę artystyczną.
Dzięki tej inicjatywie sytuacja treningowa młodych zawodowców ma szansę ulec znacznej poprawie.

jatomi pyrek korzeniowski

Warunki, w jakich często nawet najlepsi sportowcy przygotowują się do zawodów nie zawsze są zadowalające – mówi Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy –Powszechnie wiadomo, że nawet Anita Włodarczyk, nasza mistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro, nie może liczyć w swoim warszawskim klubie na godne zaplecze treningowe. Włodarczyk jednak dużo trenuje za granicą i na obiektach opłacanych przez PZLA lub komercyjnego sponsora. Sportowcy formatu Anity Włodarczyk, utytułowani i odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, z oczywistych względów częściej mogą liczyć na silne wsparcie różnych instytucji oraz solidną pomoc podmiotów komercyjnych. To umożliwia im treningi w prywatnych siłowniach czy w ośrodkach poza granicami Polski. Sponsorzy pojawiają się jednak dopiero wraz z pierwszymi dużymi sukcesami sportowymi. O te jednak jest bardzo trudno, kiedy nie ma się warunków treningowych aby budować formę. Mogliby je zapewnić sponsorzy, ale ci raczej nie chcą inwestować w jeszcze anonimowych zawodników. I tak właśnie zamyka się „błędne koło”, w jakie wpada większość młodych zawodników – komentuje sytuację młodych sportowców Korzeniowski.
Program Jatomi Champions będzie rozwijany w oparciu o potrzeby uczestników w taki sposób, aby kompleksowo wspomagać osoby nim objęte w realizacji celów treningowych. Będziemy starali się na bieżąco wsłuchiwać w potrzeby sportowców i na nie reagować, dostosowując do nich program w ramach oferty, jaką dysponujemy w naszych obiektach – mówi Trevor Brennan. 
Mimo, iż inicjatywa debiutuje na polskim rynku, ma szansę stać się programem międzynarodowym. W najbliższej przyszłości Jatomi Fitness planuje uruchomienie podobnych programów dla obiecujących sportowców z Czech, Tajlandii, Indonezji i Malezji. Ich start zależy w dużej mierze od rozwoju akcji w Polsce, gdzie zapotrzebowanie na nowoczesne warunki treningowe jest bardzo duże.

Bieganie.pl postanowiło uszczegółowić ewentualne niejasności, zadaliśmy kilka pytań na które otrzymaliśmy odpowiedź:

Bieganie.pl: Czy program ten dotyczy tylko zawodników startujących w takich zawodach jak np Mistrzostwa Świata w LA czy Igrzyska Olimpijskie czy także innych? 
Jatomi: Warunkiem przystąpienia do programu jest reprezentowanie Polski na zawodach międzynarodowych. Może to być każdy rodzaj zawodów rangi międzynarodowej, oczywiście chodzi o sport wyczynowy. Udział w programie jest bezpłatny.
Jeśli ktoś był w zeszłym roku na Igrzyskach to go to obejmuje?

Jak najbardziej. Do udziału w Programie zapraszamy całą kadrę z Rio, a także wszystkich sportowców przygotowujących się do Igrzysk w Tokio.

Co z paraolimpijczykami?

Program Jatomi Champions jest otwarty także dla niepełnosprawnych sportowców. Dzięki dogodnym lokalizacjom w galeriach handlowych, kluby Jatomi przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni uczestnicy programu mogą także liczyć na pomoc i wskazówki treningowe kadry Jatomi Fitness.
Do programu Jatomi Champions mogą zgłaszać się wszyscy sportowcy reprezentujący Polskę na zawodach międzynarodowych. Podstawą aplikacji jest wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres jatomichampions@jatomi.com. Regulamin programu dostępny jest na stronie www.jatomifitness.pl. 

Adam Klein, Bieganie.pl, komentarz redakcyjny: Jatomi Fitness ma w Polsce 37 klubów. To oczywiście niewiele jak na cały kraj, mimo, że jest to największa sieć w Polsce. Trudno powiedzieć z jak dużym zainteresowaniem świata wyczynowego ten program się spotka ale nawet jeśli jest to głównie akcja PRowa to namawiam zawodników do zgłaszania się bo dostęp do siłowni kiedyś nawet przypadkowo może się przydać. I namawiam do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Możliwość komentowania została wyłączona.