4 kwietnia 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jak było na Towerrun.pl 2017


2 kwietnia 2017 roku w hotelu InterContinental Warszawa odbyła się czwarta edycja „InterContinental Tower Run” – charytatywnego biegu po schodach wieżowca.
Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania około 1000 stopni i 49 pięter. Trasa prowadziła z garażu podziemnego na poziomie -5 , przez lobby hotelu i sale konferencyjne, aż do 44 piętra czyli RiverView Wellness Centre. 
towerrun run2

towerrun run1

Najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął Piotr Łobodziński (Mistrz Świata w bieganiu po schodach), który na najwyższe piętro dobiegł w 4 minuty i 59 sekund! Drugie miejsce zajął Karol Galicz z czasem 5 minut 20 sekund, a trzecie Paweł Ruszała, któremu pokonanie 49 pięter zajęło 5 minut i 27 sekund.  

towerrun okr

Wśród pań najlepsza była Sylwia Bondara, która zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 7 minut i 37 sekund, na drugim miejscu na metę dobiegła Zuzanna Kielak z czasem 7 minut 58 sekund. Na podium stanęła również Dagmara Magiera, z rezultatem 8 minut i  9 sekund.

towerrun girls

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 111 biegaczy, wśród nich między innymi Szef Kuchni Karol Okrasa oraz Dyrektor Generalny hotelu InterContinental Warszawa, Marten Schoenrock.

towerrun widz

InterContinental Tower Run to jednak przede wszystkim szczytny cel i dobra zabawa. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych co roku przekazywany jest w 80 % na pomoc dla konkretnej osoby potrzebującej, w tym roku to kilkuletnia Lusia.

towerrun lusia

Dziewczynka cierpi na zespół Goldenhara, urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i co jest dla niej szczególnie groźne, ma tylko jedną nerkę. Wymaga więc stałego leczenia i rehabilitacji. Więcej informacji o Lusi: https://www.facebook.com/dlalusi/.

W  2016 roku zebrane fundusze przekazaliśmy na leczenie 3,5 letniej Helenki, u której zdiagnozowano autyzm dziecięcy. 
towerrun jump

Pozostała część dochodów (20%) zostanie przeznaczona dla IHG Foundation- organizacji charytatywnej działającej w ramach InterContinental Hotels Group (IHG).

towerrun kosz

Bożena Łada, Menedżer RiverView Wellness Centre : „Nasz bieg to sportowa wyprawa na szczyt hotelu InterContinental, z pomocą w tle. Chcemy pokazać możliwości naszego budynku, pracę hotelu oraz jego zasoby. W tym roku zaczynaliśmy bardzo wcześnie bo już o 7:05 ruszyli pierwsi zawodnicy, ale o to nam chodziło, aby „ diabelska pora” zamieniła się w   „anielską pomoc”. Frekwencja dopisała, było wiele atrakcji począwszy od trasy, wyjścia na dach, po „królewskie śniadanie” na koniec. Zależy nam na tworzeniu niezapominanych wrażeń dla uczestników i dołożeniu swojej cegiełki w niesieniu pomocy potrzebującym.”

towerrun top

Dziękujemy sponsorom i partnerom imprezy: Adidas Polska, Adidas Coty, Dr Gerard, Lech Free, a także Bigtruck Brand Polska oraz wydawnictwu Dream Books.

towerrun adi

Możliwość komentowania została wyłączona.