20 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jama Aden, trener Genzebe Dibaby aresztowany!


Jama Aden, trener wielu czołowych biegaczy świata został aresztowany w efekcie nalotu dopingowego przeprowadzonego w Hiszpanii. W pokoju hotelowym zajmowanym przez utytułowanego szkoleniowca katalońska policja znalazła EPO. Przypomnijmy, że czołową zawodniczką trenującą z Adenem jest Genzebe Dibaba.
Dibaba, Ayanleh Souleiman i Taoufik Makhloufi to najbardziej znani podopieczni Jama Adena, somalijskiego trenera, który dziś rano został zatrzymany podczas operacji antydopingowej. Wraz z nim aresztowano jego współpracowników. Zatrzymanie miało związek z dochodzeniem w sprawie handlu środkami dopingującymi.

Na początku bieżącego roku ukazał się na naszych łamach materiał o Jama Adenie. W tekście przewinął się motyw dopingu. Na pytanie Athletics Weekly, czy kiedykolwiek pracował z zawodnikami, o których myśli (czy myślał) że mogli stosować doping, odpowiada: 
Na pewno. Kiedy Makhlaoufi zdobył złoto na Igrzyskach w Londynie 2012 ludzie mówili: Wow! Trenowałem także Drioucha (złoto na 1500 m na Mistrzostwach Świata Juniorów 2012) który ode mnie odszedł a potem miał problem z dopingiem, ale ludzie wiążą to ze mną (Hamza Driouch został zdyskwalifikowany w lutym 2015 ale za nieprawidłowości związane z paszportem biologicznym z lata 2012, czyli z okresu w którym trenował z Adenem).

Dziś okazuje się, że podejrzenia o stosowanie przez zawodników Adena środków dopingujących mogą być w pełni uzasadnione.

Więcej informacji tutaj: //bieganie.pl/?show=1&cat=48&id=8508

Możliwość komentowania została wyłączona.