23 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

IV Bieg o Złote Kierpce, czyli tradycyjnie burzowy górski bieg


4 sierpnia startuje czwarta edycja Biegu o Złote Kierpce w Szczyrku. Co roku imprezie towarzyszą liczne atrakcje oraz… burza. Czy tak samo będzie tym razem?
bieg_o_z__ote_kierpce2013.jpg
Zawody co roku odbywają się na stokach Skrzycznego, będącego najwyższym szczytem w grupie Beskidu Śląskiego – 1257 m n.p.m.. Trasa liczy 6,3 km przy przewyższeniu 763 m. Zawodnicy startują spod skoczni Skalite, biegną alejką spacerową nad Żylicą, a następnie szlakiem zielonym na Halę Jaworzyńską i dalej czerwonym szlakiem na szczyt Skrzycznego. Również jak co roku na miłośników kultury czeka odbywający się w tym samym czasie festiwal folklorystyczny „Tydzień Kultury Beskidzkiej”.

Pierwsze 200 osób, które zgłosi się do biegu otrzyma pełny pakiet startowy, w skład którego wejdzie pas biodrowy, w którym można umieścić baton i żel energetyczny oraz numer startowy. Każdy uczestnik biegu otrzyma również gorący posiłek oraz napój izotoniczny Nutrend, będzie mógł skorzystać z profesjonalnego masażu sportowego, a także konsultacji z zespołem ekspertów firmy Diagnostix – dietetykiem oraz trenerem personalnym. Ponadto wszyscy uczestnicy biegu wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych.
IMG 7721
Klasyfikacja biegu prowadzona będzie w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe, zarówno w kategorii open, jak i kategoriach wiekowych.

Przed startem biegu zostanie rozegrany marsz Nordic Walking. Marsz wystartuje o godz. 11.00 i będzie prowadził tą samą trasą, co Bieg o Złote Kierpce.  Dla chętnych istnieje możliwość zapoznania się z prawidłową techniką marszu z kijkami. Instruktaż będzie prowadzony przez profesjonalnego instruktora – wicemistrza świata w Nordic Walking.

Trasa i profil

Przebieg można zobaczyć dzięki zdjęciom wykonanym na trasie trzy lata temu.

Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie: http://ultrabeskid.pl/
Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: http://bgtimesport.pl/zlote-kierpce/zgloszenie/

Sponsorzy i Partnerzy

zlote_kierpce_sponsorzy.png

Możliwość komentowania została wyłączona.