29 marca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

InterContinental Tower Run, 2 kwietnia 2017


InterContinental Tower Run to organizowany od 4 lat bieg po schodach pięciogwiazdkowego hotelu InterContinental. Zawodnicy mają do pokonania 1000 stopni, startując z poziomu -5 aż do 44 piętra.

Bieg ma charakter charytatywny, a dochód ze sprzedaży pakietów startowych przekazywany jest wybranej organizacji charytatywnej. W tym roku pomagać będziemy kilkuletniej Lusi. Dziewczynka cierpi na zespół Goldenhara (brak ucha, asymetria twarzy, niewykształcenie części kości twarzoczaszki, brak żeber z lewej strony, ogromna skolioza), oprócz tego urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i co jest dla niej szczególnie groźne, ma tylko jedną nerką i pęcherz neurogenny.

Więcej informacji o Lusi oraz o tym, jak można jej pomóc znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/dlalusi/

W zeszłym roku w InterContinental Tower Run wzięło udział 91 biegaczy. Najlepszy czas wśród mężczyzn osiągnął Tomasz Kubik: 5 minut i 37sekund. Wśród Pań najlepsza była Magdalena Picheta z wynikiem 7 minut i 3 sekundy.

Zapisy na: http://towerrun.pl/

W 2016 roku zebrane fundusze przekazaliśmy na leczenie 3,5 letniej Helenki, u której zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Część dochodów (20%) została również przekazana dla IHG Foundation- organizacji charytatywnej działającej w ramach InterContinental Hotels Group (IHG). Zachęcamy do obejrzenia filmu z Tower Run 2016:

Możliwość komentowania została wyłączona.