29 marca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Szybka dycha dla każdego


Już 23 kwietnia wystartuje piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon. W ramach Narodowego Święta Sportu, oprócz zawodów na dystansie maratońskim, odbędzie się także bieg OSHEE 10 km. W ubiegłym roku niespodzianką dla uczestników było wytyczenie trasy biegu w całości po prawobrzeżnej części Warszawy. Okazała się ona bardzo szybka, i spotkała się z uznaniem biegaczy, dlatego w tym roku OSHEE 10 km odbędzie się na tej samej trasie.

OWM Trasa 10

Trasa OSHEE 10 km przebiegająca przez jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy – Saską Kępę – po raz kolejny przyciągnie rekordową liczbę biegaczy, zarówno tych, którzy startują po raz kolejny, jak i debiutantów. Jedną z osób, które pojawią się ponownie na trasie, będzie Jakub Przygoński, członek grupy ORLEN Team. – Nie wyobrażam sobie, że w tym roku mogłoby mnie zabraknąć na największej imprezie sportowej w naszym kraju. Po raz kolejny, razem z tysiącami innych biegaczy, chcę poczuć atmosferę wielkiego święta sportu i powalczyć o jak najlepszy wynik.

OWM profil

Wzorem lat poprzednich start królewskiego dystansu i biegu na 10 km odbędzie się równocześnie. Wszyscy zawodnicy rozpoczną swoje zmagania o godzinie 9:00 na Wybrzeżu Szczecińskim, z którego maratończycy skierują się na północ, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km na południe. Na początkowych kilometrach krótszego dystansu trasa będzie prowadzić szerokimi ulicami, w tym również z trzema pasami ruchu. Punkt odżywczy w okolicy piątego kilometra, na ul. Egejskiej, pozwoli nabrać sił na drugą połowę trasy i szybki finisz na błoniach Stadionu PGE Narodowy.

Biegacze, którzy chcą wziąć udział w biegu OSHEE 10 km mogą rejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl i wybrać jeden z dwóch wariantów pakietów – STANDARD lub BASIC.

W tym roku pakietach STANDARD znajdą białe koszulki techniczne ASICS wykonane w technologii Motion Dry, które doskonale gospodarują wilgocią i odprowadzają pot ze skóry. Innowacyjny i delikatny materiał Cyberdry, z płaskimi szwami w strategicznych obszarach i krojem typu raglan, zmniejsza ryzyko otarć, zapewniając maksymalny komfort podczas biegu. Koszulki ozdobione będą Grafiką z dużą cyfrą 10 z wplecionymi w nią najbardziej charakterystycznymi symbolami stolicy.

owm koszulka

Dodatkowo wszystkie osoby, które zarejestrują się do 31 marca otrzymają imienny numer startowy.

BIEGNIJ I PODARUJ SWÓJ „DAR SERCA DLA…” POTRZEBUJĄCYCH

Podczas tegorocznego ORLEN Warsaw Marathon biegacze będą mogli sprawdzić nie tylko swoją sportową formę, lecz także pobiec dla innych! Największej i najszybszej imprezie biegowej w Polsce towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Dar Serca dla…” organizowana przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – DAR SERCA, w której do podziału jest 100 tysięcy złotych.

OWM dar serca

Do 5 kwietnia 2017 r. organizacje pożytku publicznego z całej Polski mogą zgłaszać się do akcji charytatywnej „Dar Serca dla…” określając jeden cel, który ich zdaniem wymaga wsparcia. O wysokości dofinansowania dla organizacji zakwalifikowanych do projektu zadecyduje liczba zawodników, którzy zadeklarują pomoc dla wybranego celu, a następnie ukończą maraton lub bieg OSHEE 10 km. Dziesięć organizacji, dla których pobiegnie najwięcej biegaczy, otrzyma do podziału 100 tys. zł na realizację wskazanych wcześniej celów.
Akcja charytatywna „Dar serca dla….” zastąpi w tym roku znany mieszkańcom Warszawy od lat sobotni marszobieg. Do udziału w niej zapraszamy z jednej strony organizacje pożytku publicznego, z drugiej, uczestników Orlen Warsaw Marathon, dla których ukończenie biegu będzie nie tylko powodem do dumy, ale może okazać się również realnym wsparciem dla wskazanych przez nich organizacji. – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen.

W akcji mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy ORLEN Warsaw Marathon i biegu OSHEE 10 km. Jak się zapisać i podarować swój dar serca potrzebującym? Wystarczy wybrać jeden cel powiązany z organizacją, stając się częścią jednej drużyny. Pełna lista podmiotów pożytku publicznego zakwalifikowanych do projektu zostanie ogłoszona 7 kwietnia br. na stronie www.orlenmarathon.pl. Biegacze już zarejestrowani będą mogli zgłosić poparcie edytując swój panel Zawodnika na stronie wydarzenia. Osoby, które dopiero planują dokonanie zgłoszenia na jeden z biegów, będą mogły wybrać swoją drużynę w trakcie rejestracji na stronie internetowej www.orlenmarathon.pl lub podczas zapisów bezpośrednio Biurze Zawodów.

Udział w projekcie „Dar serca dla…” jest dobrowolny i nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Możliwość komentowania została wyłączona.