KRS7264
9 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Imprezy

11. PKO Białystok Półmaraton to istny festiwal biegania – zapowiedź


Nadchodzący weekend (11-12 maja) przyniesie 11. edycję PKO Białystok Półmaratonu. Organizatorzy wyliczyli, że dotychczas w ciągu dziesięciu edycji półmaratonu ukończyło 19 465 biegaczy. To oznacza, że uczestnik, który w niedzielę przekroczy linię mety jako 535. osoba, zostanie 20-tysięcznym uczestnikiem w historii tego wydarzenia. Na mecie oprócz medalu, będzie na niego czekać będzie specjalna nagroda.

  W stolicy Podlasia weekend zamieni się w istny festiwal biegowy, w ramach którego odbędą się: Bieg Śniadaniowy, PKO Nocny Bieg na 5 km oraz PKO Bieg Juniora dla dzieci i młodzieży. Rejestracja jest możliwa wyłącznie na półmaraton, gdyż na pozostałe biegi miejsca już się wyczerpały. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie bialystokpolmaraton.pl, a opłata za start w półmaratonie wynosi do 9 maja 169 zł, a po tej dacie – 180 zł.

  Jak nie półmaraton to może sztafeta?

  Dla biegaczy, którzy nie chcą pokonywać całego dystansu półmaratonu, przewidziano możliwość udziału w sztafecie trzyosobowej. Pierwszy biegacz przebiegnie 4,6 km, drugi 6 km, a trzeci 10,5 km aż do mety.

  Również wprowadzono nową formę rywalizacji w postaci sztafety, która cieszy się już zainteresowaniem wielu zespołów. Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział ponad 6 tysięcy osób, co może stanowić rekord frekwencji. Półmaraton zgromadził najwięcej uczestników, a PKO Bieg Juniora będzie największym biegiem dziecięcym w kraju.

  Co czeka na szczęśliwego biegacza?

  Zwycięzca miejsca 535., oprócz medalu, otrzyma dwudniowy pobyt dla dwóch osób w jednym z hoteli sieci Satoria Group SA i VHM Hotel Management, zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych i biznesowych. Będą to m.in. hotele sieci Hampton by Hilton w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku (Stare Miasto) i Świnoujściu, a także obiekty innych marek w Wisełce, Warszawie, Dąbrowie Górniczej i w Krakowie.

  Patrząc na ubiegłoroczne wyniki naszego biegu miejsce numer 535 zajął zawodnik z wynikiem 1:48:08. Może to jest jakaś wskazówka dla osób, które będą chciały upolować nagrodę i tytuł 20-tysięcznego finiszera? Oczywiście każdy bieg to osobna historia, inne warunki pogodowe, ale przynajmniej trasa będzie taka sama jak przed rokiem. Tak czy inaczej trzymamy kciuki za wszystkich i życzmy udanych łowów – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji „Białystok Biega”.

  Biegacze z całego kraju

  Impreza rozpocznie się 12 maja o godzinie 10:00 na placu Marszałka J. Piłsudskiego. Trasa biegu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wiedzie przez tereny zielone oraz szerokie ulice, co zapewnia komfort biegu. Linia mety znajdzie się na Rynku Kościuszki.

  Około połowa uczestników pochodzi spoza województwa podlaskiego, z największą reprezentacją z województwa mazowieckiego. W półmaratonie biorą udział zawodnicy z 28 narodowości. PKO Białystok Półmaraton jest częścią cyklu Korony Polskich Półmaratonów, który skupia najbardziej prestiżowe biegi w kraju.

  Bądź na bieżąco
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Zibi
  Zibi
  6 dni temu

  Podlasie robi wiele fajnych imprez i ta chyba też jest taka, choć jeszcze nie miałem przyjemności uczestniczyć za wyjątkiem wirtualnego w 2020r i całkiem dobry czas udało mi się zrobić biegnąc samemu na trasie tam i z powrotem wzdłuż Wisły.