Białystok
12 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Imprezy

11. PKO Białystok Półmaraton – Najważniejsze informacje, jak śledzić wyniki


Równo o godzinie 10 ruszą na trasę stolicy Podlasia biegacze i biegaczki w ramach 11. PKO Białystok Półmaratonu edycji Półmaratonu w Białymstoku.

Zawodnicy wyruszą na trasę punktualnie o godzinie 10:00. Oznacza to, że pierwszych biegaczy na mecie na Rynku Kościuszki zobaczymy tuż po godzinie 11:00.

Kogo możemy spodziewać się na starcie?

Start w Białymstoku zapowiedziała m.in. Dominika Stelmach, która w minioną niedzielę w Poznaniu z wynikiem 55 km została globalną zwyciężczynią biegu Wings for Life – Pisaliśmy o tym tutaj.

Zapytana o przewidywania przed startem odpowiedziała: – Jak tylko utrzymają się prognozy pogody i będzie z kim biec to chciałabym zaatakować życiówkę, która obecnie wynosi 1:15:17 – deklaruje w rozmowie z nami Dominika Stelmach. – Bieg w Poznaniu był długi, ale w tlenie. Po takim starcie bardzo chce mi się biegać szybko, dlatego chciałabym pójść za ciosem. Jak się uda to się uda, kiedy jak nie teraz?

Marina Nemchenko, ukraińska biegaczka i była mistrzyni kraju w maratonie, wystartuje w swoim trzecim półmaratonie w tym roku w Białymstoku. Wcześniej brała udział w zawodach w Warszawie i Poznaniu. Jej najlepszy dotychczasowy wynik to 1:11:13.

Wśród uczestniczek na liście startowej znajdziemy również Katarzynę Jankowską z KS Podlasie Białystok, która wraca do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej. Jankowska, z życiówką 1:11:02, z pewnością może liczyć na wsparcie lokalnej publiczności.

Do faworytek zalicza się również Ewę Jagielską, która ma na swoim koncie starty w Białostockim Półmaratonie, gdzie dwa lata temu zajęła trzecie miejsce. Jej rekord życiowy to 1:15:39. Wśród elity są także Beata Michałków (1:15:08) i Angelika Mańczuk (1:15:47).

Wśród mężczyzn uwagę przykuwają Kenijczycy Kimayo i Tonui, którzy dzień przed głównym wydarzeniem wezmą udział w PKO Nocnym Biegu na 5 km. Ich rywalem będzie Patryk Kozłowski z RLTL Optima Radom, mistrz Polski na 5000 m i 5 km. Kozłowski, z rekordem życiowym 13:46 na 5 km, w debiucie półmaratońskim dwa lata temu wygrał bieg we Wrocławiu, osiągając czas 1:05:11.

Wśród elity mężczyzn na półmaratonie w Białymstoku wystartują także Raman Adamovich z Białorusi, z rekordem życiowym 1:06:25, oraz Andrzej Leończuk, ulubieniec lokalnej publiczności. Leończuk, który w marcu w Warszawie uzyskał czas 1:07:54, z pewnością może liczyć na gorące wsparcie kibiców.

Dla chcących śledzić wyniki faworytów, ale również wszystkich uczestników półmaratonu będzie możliwość obserwować wyniki z punktów pomiarowych na stronie www.datasport.pl.

Pełen informator dla Kibica

Medal Party po Półmaratonie

Organizator przygotował kolejne wydanie MEDAL PARTY po 11. PKO Białystok Półmaratonie. W odpowiedzi na entuzjastyczne przyjęcie ubiegłorocznej edycji, zdecydowano się zorganizować jeszcze lepszą imprezę plenerową zaplanowaną na niedzielę 12 maja. W przypadku gorszej pogody przewidziano możliwość korzystania z namiotu.

Impreza odbędzie się w niedzielę na ul. Młynowej 6, w godzinach od 19:00 do 22:00, z darmowym wstępem dla wszystkich Finisherów, niezależnie czy ich medal pochodzi z półmaratonu, czy z biegu na „piątkę”. Osoby towarzyszące również są zaproszone. Organizatorzy pragną, aby MEDAL PARTY było tanecznym zakończeniem PKO Białystok Półmaratonu, zapewniając uczestnikom niezapomniane chwile radości i wspólnego świętowania osiągnięć.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments