IMG 5550 2
12 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Imprezy

50. Ampanel Maraton Dębno – jak śledzić wyniki? Zapowiedź


Punktualnie o godzinie 10:00 w Dębnie odbędzie się jubileuszowa, pięćdziesiąta edycja Maratonu Dębno, jednego z najważniejszych biegów w Polsce, gdzie w przeszłości padły znaczące rekordy. Wśród uczestników znajdzie się aktualny rekordzista Polski, Henryk Szost, dla którego będzie to ostatni maraton w karierze. O godzinie 10:15 wystartuje natomiast bieg na 10km.

W historii Maratonu Dębno wielokrotnie padły imponujące wyniki. Mężczyźni rywalizowali tu 34 razy o tytuł Mistrza Polski, a kobiety – 28 razy. Wśród znanych uczestników byli m.in. Christa Vahlensieck, dwukrotna rekordzistka świata w maratonie, oraz Ron Hill, zwycięzca maratonu w Bostonie i mistrz Europy. W 1986 roku, aby znaleźć się w pierwszej czterdziestce maratonu, trzeba było uzyskać czas poniżej 2:21:00. W 2021 roku, aż sześć osób osiągnęło kwalifikacje olimpijskie.

W bieżącej edycji oprócz Henryka Szosta wystartuje również Rafał Wójcik, dwukrotny zwycięzca tego maratonu, oraz Arleta Meloch, trzykrotna złota medalistka maratonu w Dębnie. Wśród mężczyzn na trasę powróci także rekordzista trasy, Kenijczyk Cosmas Kyeva, który wygrywał tu już trzykrotnie.

Dodatkowo, w ramach maratonu odbędą się biegi mistrzowskie w różnych kategoriach branżowych, gdzie o medale będą walczyć m.in. nauczyciele, strażacy i policjanci. Mieszkańcy Dębna także będą mieli okazję do rywalizacji, z faworytem Łukaszem Hryciukiem, który ma na swoim koncie życiowy rekord 2:29:53.

Dla kibiców i uczestników, w ramach 50. edycji maratonu, przygotowano wystawę prezentującą historię i rozwój biegu, dostępną w dniach 11 i 12 maja w Filii Biblioteki Publicznej nr 2 na ulicy Mickiewicza 43. W dniu biegu, oprócz dekoracji najlepszych zawodników, zaplanowano występ Meza oraz losowanie samochodu Fiat 500 wśród uczestników.

Dla chcących śledzić wyniki faworytów, ale również wszystkich uczestników półmaratonu będzie możliwość obserwować wyniki z punktów pomiarowych na stronie www.datasport.pl.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments