23 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

III edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 – zapisy już w czwartek!


W sobotę, 9 marca odbędzie się III edycja charytatywnego Biegu Na Szczyt Rondo 1. Już drugi rok z rzędu bieg na czas po schodach tego warszawskiego biurowca otrzymał rangę „Masters Race” w cyklu Towerrunning World Cup. Zapisy do biegu startują w czwartek, 24 stycznia o godz. 12:00, a kwota zebrana z opłat startowych zostanie przekazana Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. 

winners.jpg

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem systemu rejestracyjnego znajdującego się na stronie www.biegnaszczyt.pl. Limit zgłoszeń wynosi 500 osób.
Wszyscy uczestnicy Biegu Na Szczyt Rondo 1 otrzymają w pakiecie startowym oficjalne koszulki imprezy i numery startowe. Po ukończeniu biegu, każdy zawodnik otrzyma ponadto pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz puchary.
W 2013 roku biegi „Masters Race” Pucharu Świata odbędą się m.in. w Empire State Building (Nowy Jork), Stratosphere Tower (Las Vegas), John Hancock Center (Chicago), Taipei 101 (Taipei) czy Millennium Tower (Wiedeń).
W zeszłorocznej edycji imprezy w Rondo 1 udział wzięło blisko 600 osób, w tym czołowi zawodnicy Pucharu Świata: Bartosz Świątkowski, Piotr Łobodziński, Tomas Celko, Viktor Novotny czy Cristina Bonacina. Wśród mężczyzn zwyciężył Włoch Fabio Ruga, z czasem 3:39,53, a wśród kobiet najlepsza okazała się Polka Anna Ficner, która uzyskała czas 5:08,59.

stairs1

Opłata startowa wynosi minimum 30 zł, a cały dochód z imprezy jest przeznaczony dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Stowarzyszenie otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone, zapewniając im dom pełen miłości. W 2012 roku, podczas II edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 zebrano na rzecz Stowarzyszenia 18 000 zł. 
Pomysłodawcą imprezy jest działająca na europejskich i azjatyckich rynkach firma private equity MGPA. Firma zarządza MGPA Europe Fund  II, do którego należy biurowiec Rondo1.
Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl.
Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach: 
– Całkowita wysokość budynku: 192 m,
– Liczba pięter do pokonania: 37,
– Przewyższenie: 142 m,
– Liczba schodów do pokonania: 836,
– Liczba schodów na 1 półpiętrze: 12,
– Liczba nawrotów: 76.